четвер, 5 грудня 2013 р.

Буська БРО ВО "Свобода" взяла участь у Народному віче в Буську


3 грудня у Буську відбулося загальнорайонне віче на підтримку Євромайдану у Києві. На захід прийшла чисельна громада Бущини, депутати 3 грудня у місті Буську біля приміщення Буської районної ради відбулося загальнорайонне віче
міських та районної рад, школярі із вчителями, священники.
Надбужанська молодь активно підтримує асоціацію з ЄС гучними вигуками "Україна 
- це Європа", "Ми хочемо жити краще", "Молодь -  сила".
Молоді люди пройшли вулицями Буська із національною символікою.

неділя, 1 грудня 2013 р.

Буська РО ВО "Свобода" долучилася до маршу протесту в Києві


Активісти Буської РО ВО "Свобода" долучилася до акції протесту проти диктатури режиму Януковича. Спільно з побратимами вони пройшли ходою від Київського університету ім. Т. Шевченка до Майдану Незалежності повернувшись на головну площу країни після "кривавої суботи".
 Колону очолювали лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок і депутати від опозиції.
 Під час виступу на Майдані Незалежности увечері 1 грудня 2013 року лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок заявив: "Зараз основне завдання – не піддаватися на провокації. Ми узгодили план дій, але на Банковій і в Межигір'ї також не сплять і готуються. Якщо ми хочемо досягти мети – має бути чітка дисципліна і стійкість до провокацій, бо саме через них влада хоче посіяти паніку. Зараз ми зайняли Майдан Незалежности, Будинок профспілок, вулицю Хрещатик і саме тут мітингуємо. Наше завдання облаштовуватися на Майдані. Це наш плацдарм, і він має стати недоступним для нашого ворога. Ми блокуємо центр столиці і влада буде змушена піти на умови громади". Лідер українських націоналістів розповів про подальшу роботу – зараз монтують сцену і в цьому процесі розбиватимуть намети. Свободівець наголосив, що з приводу будь-яких запитань потрібно звертатися в Штаб, який розташований у Будинку профспілок, і там координувати будь-які дії. "Якщо ви нам довіряєте – просимо дослухатися до наших слів, і ми таки здобудемо перемогу. Армій без командирів не буває", – заявив Олег Тягнибок.
 Лідер націоналістичного об'єднання повідомив громаду, що зараз в Адміністрації Президента є дві групи людей: одна готова йти на перемовини, а инша – вдатися до силового сценарію.
 "Одна група налаштована на те, аби відправити уряд у відставку та розпочати перемовини з народом. Инша ж, яку, за нашою інформацією, очолює людина Москви – Медведчук, вже намагається організувати силовий сценарій. Також відомо, що ті машини з водометами, які було закуплено коштом громади, зараз вже заправляють. Зараз не відомо, до якої з цих груп влада прислухається, проте є інформація, що вже скликають засідання РНБО", – повідомив Олег Тягнибок.

У Буську відбулося віче за євроінтеграцію

 1 грудня у місті Буську біля приміщення Буської районної ради відбулося народне віче громадян
Буського району щодо непідписання Януковичем угоди про асоціацію України з ЄС. На заході виступали представники політичних партій і громадські активісти. Кількість учасників віче 500 осіб.
 Перед присутніми виступив керівник Буської районної організації ВО "Свобода" Богдан Гринишин, який зазначив, що на майдані влада хотіла розділити українців на політиків і не політиків. Режим Януковича хотів щоб громадяни висували не політичні вимоги, але не вийшло. Після побиття мирного студентського майдану на якому влада організувала злочинне сафарі відносно людей, вони вийшли на революційний майдан. "Ми хочемо жити в мирній і добрій країні, а не в країні яку хоче Янукович та Партія регіонів. Ми повинні захистити себе і своїх дітей, повинні підтримувати один одного і не боятися влади, нехай влада боїться народу. Треба прокинутися і зрозуміти, що ми живемо в країні де б'ють мирних людей. Влада обманює свій народ - зранку веде до Євросоюзу, а на вечір до Митного союзу. Настав час бути мужніми." - зазначив "свободівець".
 Також на віче виступив депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Володимир Чехут, який повідомив бущанам що 1 грудня 2013 року Львівська обласна рада ухвалила рішення, яким підтримала ініціативу лідерів трьох опозиційних сил щодо створення Штабу національного спротиву та проект Резолюції Народного віча в м. Києві 1 грудня 2013 року та підтримала резолюцію народного віча в Києві. Обласна рада оголосила поза законом режим Януковича.

вівторок, 26 листопада 2013 р.

Буська РО ВО «Свобода» взяла участь у Львівському євромайдані


26 листопада біля стін Львівської обласної ради зібралися депутати районних, міських, сільських рад Львівщини щоб заявити про свою незгоду з відмовою уряду від підписання Угоди про асоціацію з ЄС та висловити вимогу про відставку уряду.
Велика колона вирушила на Євромайдан біля пам’ятника Тараса Шевченка де відбувся ряд виступів.
Нагадуємо, на сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили звернення до українського народу, Президента України, Голови Верховної Ради України, місцевих рад ИА керівників держав Європейського Союзу про суспільно-політичну ситуацію в Україні та євроінтеграцію, у якому вимагають підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року, а також припинити повноваження Прем'єр-міністра України М.Азарова та ухвалити рішення про відставку Кабінету Міністрів України.

В Олеському ліцеї відбувся духовно-патріотичний вечір тріо «Новий Час»

За підтримки Буської районної організації ВО «Свобода» у Олеському ліцеї відбувся концерт тріо священиків «Новий Час». Отці виконували пісні на духовно-патріотичну тематику. Також у рамках програми священики представили соціальну рекламу – кліп на пісню «Не пиймо, браття!». На вечір прийшло 150 осіб.
 Отця Романа, учасника тріо, з квітами привітали з наступаючим днем ангела та подякували за незабутній вечір.   «Новий час» також не забарився з подарунками – в бібліотеку Олеського ліцею презентували диски пісень на антиалкогольну тематику.

Позачергова сесія Буської районної ради підтримала курс євроінтеграції України


26 листопада відбулася 26 позачергова сесія Буської районної ради. На порядок денний було винесено звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо подальшої повномасштабної євроінтеграції України та недопустимості зриву підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 28 листопада 2013 року.

 «Як уповноважені представники органів місцевого самоврядування західної області України, ми, депутати Буської районної ради, засвідчуємо переваги тісної ділової співпраці з сусідніми державами щодо вирішення важливих питань у різних сферах суспільного життя з метою поступового наближення його рівня до високих європейських стандартів.
 Сьогодні Україна розглядає Угоду про Асоціацію як важливий крок на шляху до наближення в перспективі до наступного етапу – укладення Угоди про вступ до ЄС.
 Та попри публічні звернення, чинна влада України робить усе, аби заблокувати затвердження так званого «євроінтеграційного пакету» законопроектів.
 Мотиви ідеологів зриву підписання зрозумілі. Влада розуміє, що угода про Асоціацію – це початок втілення в Україні європейських стандартів, із запровадженням яких уже не вдасться безсоромно «тягнути» гроші з Державного бюджету.» -  йдеться у зверненні.
 Також депутати вирішили провести виїзне обговорення депутатів Буської районної ради на євромайдані у Києві.

У Буську відбувся міні-євромайдан



25 листопада у м. Буськ на площі Ринок Всеукраїнське об’єднання «Свобода»  організувало міні-євромайдан. Враховуючи те, що по всій Україні проходять протестні акції щодо призупинення владою підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом, жителі Буська не хочуть залишатися осторонь, тому за їхньою ініціативою у понеділок о 16.00 год. в нас відбувся свій євромайдан. На акції лунали патріотичні пісні, студенти тримали плакати з написами «Наш вибір ЄС», «Україна за Євросоюз», також до акції долучалися діти.
Велика кількість бущан зараз перебуває на євромайдані у Києві. Звертаємо увагу на те, що в Буській районній раді створено координаційний штаб, триває постійний набір бажаючих на поїздку до Києва. Прохання всіх охочих зголошуватися.

неділя, 24 листопада 2013 р.

Буська РО ВО "Свобода" долучилася до євромайдану в Києвi

Представники Буської РО ВО "Свобода" беруть участь у ходi "За Європейську Україну". На акцiї присутнi більше 100 тисяч людей. Хода вирушила вiд памятника Тарасу Шевченку до Європейської площi, де вiдбудеться народне вiче.

субота, 23 листопада 2013 р.

У Буську відбулися заходи з вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій

23 листопада біля пам'ятника Скорботи жителі Буська вшанували пам'ять жертв голодоморів 1946-47, 1932-33 рр., політичних репресій та депортацій. На заході були присутні сотні бущан: громадські діячі, освітяни, священники, діти. До вшанувань долучилися представники БРО ВО «Свобода»: заступник голови Буської районної ради Гринишин Богдан, депутат Буської районної ради Ємець Андрій, депутат Буської міської ради Ступак Володимир, партійці.
О 16.00 годині присутні запалили свічки пам'яті та хвилиною мовчання вшанували загиблих. На вічі згадувалися страшні події історії українського народу – голодоморів, катувань політвязнів, насильної депортації, які штучно влаштовував комуністичний режим.
 Також громадян було поінформовано щодо подій які відбуваються у Києві, зокрема про євромайдан, виступаючі наголосили на розходженні інтересів влади та народу. Бущани однозначно підтримують курс євроінтеграції та активно зголошуються на поїздку до Києва на протестні акції.
Далі священики провели панахиду за невинно загиблими.
Перед початком віча-реквієму учасники побували біля будівлі колишньої катівні НКВС, де поклали квіти  та запалили лампадки в їхню пам'ять.

Осередок Красненської БРО ВО "Свобода" провів протестні заходи щодо зупинення владою процесу євроінтеграції

23 листопада у Красному свободівці провели віче з метою  протесту щодо зупинення владою євроінтеграційних процесів. Біля намету ВО "Свобода" зібралось багато небайдужих людей, 
які є бурені прокремлівською позицією влади. Представники ВО "Свобода": депутат Буської районної ради Володимир Юхима, Голова Братства ОУН-УПА станичний Буського району Длугош Мар'ян,  свободівець Микола Чучман виступили перед громадою та повідомили про суспільно-політичну ситуацію в країні, націоналісти закликали присутніх долучатися
до акцій на підтримку євроинтеграці, зокрема до євромайдану у Києві.
  Також священики провели поминальну панахиду за загиблими внаслідок голодомору 1932-33, 1946-47рр.
 Наголошуємо, що сьогодні Буська районна рада створила координаційний штаб щодо подій  пов'язаних з зупиненням владою євроінтеграції України.

пʼятниця, 22 листопада 2013 р.

Районна Рада оголосила мараторій на розробку та видобуток вуглеводнів на території Буського району

21 листопада 2013 року  відбулась сесія Буської районної ради. В порядок денний 25 сесії було винесено ряд важливих питань серед яких: про оголошення мараторію на геологічну розробку та видобуток вуглеводнів в межах ділянки "Олеська" на території Буського району. Одним з ініціаторів винесення даного питання була фракція РО ВО "Свобода". Після обговорення, рішення було підтримано більшістю депутатів, проти проголосував один депутат від фракції  партії регіонів.
Найбільш резонансним було питання  підтримки рішення Львівської обласної ради щодо висловлення недовіри голові облдержадміністрації Олегові Салу.
З присутніх на сесії 43 депутатів лише фракція "Свободи" проголосувала за це рішення одноголосно - сім депутатів з семи, фракція "Батьківщина" п'ять з восьми, фракція "Наша Україна" два з чотирьох, фракція "Рух" чотири з дев'яти, єдиний представник партії "Удар" проголосував проти даного рішення. В загальному "за" 18, "утрималось" 5, "проти" 11.
На сесії  депутатами  було підтримано звернення до Верховної Ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проекту Закону України "Про порядок імпічменту Президента України".
Було прийнято неоднозначне рішення сесією районної ради щодо питання затвердження протоколів конкурсної комісії з  надання в оренду комунального майна, які стосувалися визначення переможця по оренді котельні центральної районної лікарні. На конкурс було представлено 3 претенденти які запропонували свої цінові пропозиції щодо оренди, а саме першим претиндентом запропонована ціна 2300 грн. оренди в місяць, другим 2500 грн., третім 5100 грн. Згідно типового положення прийнятого сесією Буської районної ради переможець конкурсу визначається згідно частини 7 положення за найвищою запропонованою ціновою пропозицією. Нажаль, було порушено принцип справедливого визначення  переможця конкурсу де конкурсна комісія надала перевагу представнику, який запропонував найменшу ціну тим самим порушивши типове положення. Фракція  ВО "Свобода" не підтримала даного рішення .

неділя, 3 листопада 2013 р.

120-у річниця перепоховання отця Маркіяна Шашкевича у селі Новосілки

В неділю 3 листопада, у с.Новосілки  Буська РО ВО "Свобода" взяла участь у  120-у річниці перепоховання отця Маркіяна Шашкевича – зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча.
Відзначивши 120-у річницю перепоховання отця Маркіяна, вклонилися його світлій пам’яті.

Нагадаємо, що 31 жовтня і 1 листопада 1893 року за участю русько-українських товариств, найширших кіл громадськості, багатьох тисяч людей відбулося перевезення з с. Новосілки Буського району та проведення чину перепоховання на Личаківському цвинтарі Львова тлінних останків отця Маркіяна Шашкевича, якому доля випала стати будителем народу, провісником національного і літературного відродження у Галичині, речником єдності українських земель.

Урочистості з нагоди відзначення 95-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

1 листопада у Буську, біля пам’ятника президента ЗУНР, нашого земляка Євгена Петрушевича, відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 95-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.
 Участь у святковому заході взяли Буська районна і міська організації ВО "Свобода", заступник голови районної ради Богдан Гринишин, пластуни району,  представники громадських організацій та громада міста.
Юні пластуни поклали запалені свічечки до підніжжя пам"ятника - як символ пам'яті та шани, виклавши вогникам абревіатуру "ЗУНР"

Листопадовий чин в Буську

1 листопада заступник голови районної ради Богдан Гринишин відвідав традиційну "Теренову гру"  до 95 річниці з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, проведеної пластунами району. 96 учасників, 15 виховників, 16 команд району спробували відчути себе учасниками Листопадового Зриву: миттєво захопити життєвоважливі об'єкти, відповісти на непрості запитання і утвердити свою перемогу!

четвер, 31 жовтня 2013 р.

Богдан Гринишин відвідав збори братства ОУН-УПА




31жовтня в малому сесійному залі Буської районної ради відбулися збори Буського районного братства ОУН-УПА і спілки політвязнів. Традиційно  братство збирається в останній четвер місяця. Збори відвідав голова Львівського крайового братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк.На запрошення станичного Буського району  Маряна Длугоша перед присутніми виступив заступник голови ради свободівець Богдан Гринишин який ознайомив із політичною ситуацією в Україні.розповів про марш слави УПА в місті Києві, в якому брали участь 25 тисяч громадян з усіх областей країни, подякував присутнім за їхній вклад в боротьбі за незалежність України, побажав здоров"я усім присутнім і висловив впевненість, що їхні знання будуть і надалі передаватися молодому поколінню нашої держави і разом зможемо зробити нашу державу багатшою і сильнішою.

четвер, 17 жовтня 2013 р.

Мешканці Львівщини погрожують захищати вилами свої землі від видобутку сланцевого газу

Голови сіл, території яких підпадають під розвідку та видобуток родовищ сланцевого газу у межах Олеської площі, переконують, що з жодною із громад це питання не було погоджене.Заступник голови районної ради Богдан Гринишин разом із головами сільських рад Новосілки, Куткір, Купче, Кізлів, Балучин взяли участь у пресконференції ЗМІ відносно імовірного видобутку сланцевого газу на їхніх територіях.
Водночас голова сільської ради с. Новосілки Буського району Володимир Яворський  розповів, що у Буську були проведені громадські слухання щодо видобутку сланцевого газу і мешканці регіону орієнтуються у процесах розробки сланцевих родовищ. Однак вони не впевнені, чи не виникнуть у районі землетруси, не знають, де зберігатимуть воду, використану для гідророзривів, не впевнені, чи не будуть отруєні водоносні артерії.
«Я, як сільський голова, хочу сказати, що разом із громадою наших чотирьох сіл, які входять у цю зону – Лісок, Кудирявці, Новосілки і Дунів – будемо з вилами у руках захищати нашу територію від екологічної катастрофи», – сказав голова сільради.
Голова села Куткірсько Роман Желіско зазначив, що у Буському районі майже всі сільради прийняли рішення про заборону розробки родовищ сланцевого газу на свої територіях, однак їх не послухали.
Керівник села додав, що його село розташоване на басейні мінеральних вод, тому населення дуже хвилює, чи не питимуть люди отруту після видобутку там сланцевого газу. Він наголосив, що люди із Донецька та Харкова на обговореннях показували питну воду, яка зараз є у їхніх криницях і мешканці Львівщини не хочуть ціною власного здоров’я отримати  енергетичну незалежність.

середа, 16 жовтня 2013 р.

Народний депутат України Ірина Сех, заступник голови районної ради Гринишин Богдан, депутати Буської районної ради РО "Свобода" взяли участь у вічі борцям за волю України.На символічній могилі між селами Новосілки - Задвір"я де відбулася панахида за загиблими воїнами УПА. Бій відбувся в жовтні 1944 року.
Виступаючи перед громадою, Ірина Сех привітала всіх з нагоди 71-ої річниці створення Української повстанської армії та Святом Покрови Божої Матері. «Сьогодні, стоячи біля цього пам’ятника полеглим, хочу сказати: ми пам'ятаємо ваш подвиг. Завдяки вашій вірі та самопосвяті, сьогодні ми живемо в Українській державі. Дякую за вашу незламність. Дякую також нині живим ветеранам, з якими маємо щастя спілкуватися, і прошу Бога, щоб він дав їм здоров'я, радості та благополуччя. Вірю, що дуже скоро подвиг ОУН і УПА буде визнано на державному рівні», - зазначила Ірина Сех.

В Новому Милятині відбулося віче борцям за Волю України

Народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Ірина Сех разом з Буською РО Свобода у день Покрови Богородиці та 71-ої річниці створення Української повстанської армії відвідали  віче борцям за Волю України в селі Новий Милятин Буського району та взяли участь у панахиді біля пам’ятника Борцям за волю України.

Цей монумент було встановлено у 2010 році за сприяння Буської районної організації ВО «Свобода». На ньому викарбовано імена повстанців, які походять із цього села або загинули в цій місцев
ості.

Марш Боротьби-2013 в місті Київ

О 16:00 біля пам'ятника Т.Шевченкові розпочалося урочисте віче. Українці вщерть заповнили площу перед постаментом. На мітингу присутні вояки-ветерани ОУН–УПА, у повному складі присутня парламентська фракція ВО "Свобода", представники инших опозиційних сил. Святкування відбувається на чолі з лідером українських націоналістів Олегом Тягнибоком.
Націоналісти від парку Шевченка пройшли маршем Хрещатиком до Михайлівської площі. Учасники Маршу йшли із гаслами на захист національних, соціяльних, історичних та громадянських прав українців. Вимоги заходу: повернути звання Героїв України Степанові Бандері та Романові Шухевичу, визнати боротьбу ОУН–УПА національно-визвольною боротьбою Української нації та проголосити 14 жовтня – День створення УПА – державним святом.

Буська РО "Свобода" відзначила Покрову в смт.Красне

Буські свободівці разом з народним депутатом Іриною Сех у день Покрови Богородиці та 71-ої річниці створення Української повстанської армії відвідали селище Красне Буського району. Цього дня після відправи у церквах у селищі відбулося віче за участі місцевої влади, ветеранів УПА, духовенства, громадськості.
Далі відбулося покладання квітів до братської могили повстанців та могили головнокомандувача УПА Василя Кука та вшанування полеглих хвилиною мовчання. Священики місцевих церков відслужили біля могил панахиду. Після молитви заслужений артист України, депутат Львівської обласної ради свободівець Остап Стахів виконав повстанські пісні.
По завершенню віча відвідали історико-краєзнавчий музей селища, одна з експозицій якого присвячена боротьбі УПА та головнокомандувачу Василю Куку. 
  

Виставка до 71 річниці УПА в місті Буськ

Народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Ірина Сех, разом із заступником голови районної ради Богданом Гринишином  відвідали виставку у палаці Бадені в Буську, присвячену 71-ій річниці УПА. Експозицію архівних фото та документів часів національно-визвольної боротьби підготували Буська районна організація ВО «Свобода» та товариство «Бужани». 
У одній з кімнат колишнього графського палацу було представлено матеріали про визвольну боротьбу ОУН і УПА, а також книжкову виставку. Особливий інтерес відвідувачів привернула колекція краєзнавчих публікацій про населені пункти району.
Організатори виставки провели екскурсію для народного депутата Ірини Сех, яка у свою чергу висловила вдячність бужанам за небайдужість і копітку працю задля збереження української національної пам’яті.

неділя, 6 жовтня 2013 р.

Народний депутат України Ірина Сех провела прийом громадян у Буську


4 жовтня 2013 року депутат Верховної ради Ірина Сех провела особистий прийом громадян в м. Буськ. У прийомі взяли участь свободівці – депутат Львівської обласної ради Володимир Чехут, заступник голови Буської районної ради Богдан Гринишин, депутати районної і міської рад. На зустрічі  Ірина Сех прийняла 23 громадянина Буського району із зверненнями як по особистих питаннях так і по питаннях соціального характеру. Зокрема Кутівський сільський голова передав пакет документів щодо завершення газифікації села Кути і виконання  перед громадою села зобовязань щодо оплати виконаних робіт по газифікації. Було надано ряд юридичних консультацій щодо особистих звернень

Сільради Гумниськ, Новосілок, Купче та селища Олеська Буського району звернулись до депутатів обласної ради не голосувати за сланцеву угоду

Сільські ради Гумниськ, Новосілок, Купче та селища Олеська Буського району  на позачергових сесіях 30 вересня 2013 року закликали депутатів Львівської обласної ради, зокрема депутата-мажоритарника від свого округу, не голосувати за узгодження Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б. В." та товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Олеська".


Громади сіл, на території яких, або поблизу яких, можуть проводити видобування сланцевого газу, вважають, що Львівська обласна рада не має права голосувати за узгодження згаданого документа, оскільки це суперечить спільним інтересам територіяльних громад. Зокрема, сільські ради аргументують свою позицію тим, що угода не пройшла комплексної державної експертизи, згідно з частиною 2 статті 11 Закону України "Про угоди про розподіл продукції", а також в ній не передбачено гарантій для територіяльних громад на отримання не менш як 10 відсотків вартості прибуткових вуглеводнів та страхового покриття потенційних ризиків, пов'язаних з реалізацією цієї угоди.

Депутати сільських рад вирішили від імені виборців доручити депутатові Львівської обласної ради Богданові Козаку, обраному по їхньому мажоритарному виборчому округу, голосувати проти розгляду та проти узгодження обласною радою проєкту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", доки не буде дотримано їхніх вимог. Із таким закликом вони звертаються й до всіх депутатів обласної ради.
На сесіях був присутній заступник голови Буської районної ради Богдан Гринишин.

вівторок, 3 вересня 2013 р.

18 серпня 2013 р. відбувся захід «З піснею до людей» у селі Сторонибаби Буського району

У даному заході прийняли участь народний депутат України Ірина Сех, депутат облради Володимир Чехут, заступник голови райради Богдан Гринишин, депутати районної ради Наталя Сервило, Володимир Юхима.  Пролунало привітання з  нагоди великого національного свята нашої державності – Дня незалежності України!

неділя, 18 серпня 2013 р.

Ірина Сех взяла участь в освяченні дитячого будинку сімейного типу в місті Буську


16 серпня 2013 року народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірина Сех взяла участь у відкритті та освяченні дитячого будинку сімейного типу в місті Буську Львівської області. Також на заході були присутні представники Буської районної організації ВО "Свобода": заступник голови Буської районної ради "свободівець" Богдан Гринишин, депутат Буської районної ради Наталя Сервило, депутати Буської міської ради Володимир Ступак та Олексій Сидоров, а також депутат Львівської обласної ради Володимир Чехут.
 Вітаючи господарів оселі – Наталію та Віктора Севруків, які взяли на виховання чотирьох дітей – Ірина Сех подарувала багатодітній сім'ї ікону Божої Матері й побажала усім домочадцям злагоди у буденному житті, сімейного затишку та опіки Пресвятої Богородиці.
 "Сподіваюся, що саме тут – у новоосвяченому будинку сімейного типу, ще четверо дітей, колись позбавлених батьківської опіки, відчують родинну турботу та радість дитинства", – зазначила націоналістка.
 Зауважимо, що в сім'ї Севруків виховуються троє власних і четверо прийомних дітей. Відтепер усі проживатимуть у двоповерховому будинку, в якому є чотири кімнати, вітальня, кухня, ванна та санвузли. На ремонт та вмеблювання оселі з обласного бюджету виділили 400 тис. грн, з них 300 тис. грн вже профінансовано.

вівторок, 6 серпня 2013 р.

Буська районна організація ВО "Свобода" взяла участь у традиційному сходженні на Білу гору, що в рідному селі Маркіяна Шашкевича - Підлиссі

4 серпня 2013 року На Білій горі в селі Підлисся Золочівського району відбулися заходи з вшанування пам'яті Будителя українського народу отця Маркіяна Шашкевича. На заході були присутні духовенство, громадські діячі, депутати обласної ради від ВО "Свобода" та представники Буської РО ВО "Свобода" - заступник голови Буської районної ради Богдан Гринишин та член організації Василь Баблюк. 
 Відбулася архиєрейська літургія за участі владики УГКЦ Венедикта. Після літургії відслужили панахиду на могилі борців за волю України. Завершився захід святковим концертом за участі місцевих творчих колективів.

неділя, 21 липня 2013 р.

Буська РО ВО "Свобода" взяла участь у вшануванні пам’яті українських вояків, які загинули у липні 44-го в «Бродівському котлі»

21 липня 2013 року на Львівщині відбулося вшанування пам’яті українських вояків 1-ї Української Дивізії "Галичина", які загинули у боях під Бродами з 13 по 22 липня 1944 року - «Бродівському котлі». 
 Заходи розпочалися з покладання квітів до могили вояків-дивізійників на горі Жбир в селі Ясенові Бродівського району. Потім відбулася поминальна панахида за полеглими, громадське віче та концерт, присвячений борцям за волю України. Також покладання квітів до могили полеглих у «Бродівському котлі» та поминальна панахида відбулася в селі Підгірці Бродівського району. На заході була присутня народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірина Сех, яка у своєму виступі наголосила на тім, що битва під Бродами – це велика битва за Львів, за свободу свого краю, за Україну. "Українська дивізія протистояла ворогові, який переважав у кілька разів за кількістю, а також технікою та озброєнням. Наші втрати були величезними, але недаремними – вояки, які вижили в тому пеклі, стали основою Української Повстанської Армії, передали свій досвід та вміння повстанцям. Вони продовжили боротьбу, результатом якої стала українська незалежна держава. Низько схиляємо голови перед у знак пам'яти про них і дякуємо за їхній подвиг", – зазначила Ірина Сех.
  У селі Червоне Золочівського району, на військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина», відбулося перепоховання останків військовиків, які загинули під час боїв у «Бродівському Котлі», віднайдених комунальним підприємством Львівської обласної ради «Доля» та громадською організацією «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». Потім відбулося театралізоване військово-історичне дійство «Бродівський Котел» – реконструкція останнього бою в Бродівському оточенні, який відбувався 22 липня 1944 року між селами Червоне та Ясенівці.

пʼятниця, 19 липня 2013 р.

В Буській районній раді відбулася нарада щодо використання водних об’єктів та гідротехнічних споруд району

Нарада була присвячена забезпеченню передачі інвентаризованих гідротехнічних споруд на баланс орендарів, які передані їм органами місцевого самоврядування. На нараді були присутні голови сільських рад району, представники райдержадміністрації, заступник голови Буської районної ради "свободівець" Богдан Гринишин, інспектор Буського РВ ГУ Держтехногенбезпеки у Львівській області М. Гричух, начальник відділу Держземагентства в Буському районі Г.Кузик, заступник начальника Буського управління водного господарства Є. Мацьонг, завідувач сектору цивільного захисту Г. Булавенко. 
 Також було обговорено питання під’їздів пожежного автотранспорту до водних об’єктів, правове використання землі під ними та водного плеса, звернено увагу на забезпечення відповідної поведінки громадян Бущини на воді.

вівторок, 16 липня 2013 р.

Дорогу Буськ-Радехів закрили через яму на мості


На автодорозі, яка веде від Буська до Радехова, поблизу села Яблунівка Буського району на мості утворилася велика яма, яка унеможливила рух автотранспорту.
 Про це повідомив заступник голови Буської районної ради "свободівець" Богдан Гринишин у коментарі виданню "Вголос" сьогодні.
Богдан Гринишин розповів, що на мосту біля Яблунівки ще вранці, близько 11 години, виник затор. Транспорт, pокрема маршрутки, швидкі, вантажні автомобілі, могли рухатися тільки одною стороною дороги. Крім того, яма виникла на мості, відповідно ця споруда є аварійною і,їздячи по ній, люди наражаються на небезпеку.
«Ми вранці подзвонили до голови райавтодору пана Яреми щодо аварійної ситуації, адже яма постійно збільшується. Реакції від автодору немає жодної, хоча пан Ярема обіцяв нам приїхати. Близько 16 години туди приїхав заступник голови Буської районної адміністрації. Було вирішено повністю закрити цей відрізок дороги для транспорту. Сільський голова Яблунівки постійно перебуває на місці, шукає якісь об’їзні шляхи», – сказав Богдан Гринишин.
Він додав, що обласна рада передбачила на ремонт цієї дороги більше 1 млн грн, однак голова Львівської ОДА Віктор Шемчук чомусь тривалий час не підписував розпорядження про виділення коштів.
 «Якщо навіть голова ЛОДА найближчим часом підпише розпорядження, то ще будуть проводити тендери на виконання робіт. Тобто ремонт зможе розпочатися хіба восени. А ситуація вже зараз жахлива. Люди кажуть, якщо так далі буде продовжуватись, то вони взагалі перекриють дорогу», – наголосив заступник голови райради.

понеділок, 15 липня 2013 р.

Буська РО ВО "Свобода" взяла участь в урочистостях з нагоди 69-ої річниці створення УГВР

14 липня за сприяння Львівської обласної ради у селі Сприня Самбірського району на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» ім. Президента УГВР Кирила Осьмака відбулися урочистості з нагоди 69-річчя від дня створення Української Головної Визвольної Ради.
 Святкування розпочалися з урочистої ходи та покладання квітів до пам’ятника засновникам УГВР. Від Буської районної організації ВО "Свобода" були присутні депутати Красненської селищної ради Богдан Чучман та Ярослав Романовський, Володимир Михайлюк, голова братства ОУН-УПА станичний Буського району "свободівець" Мар'ян ДлугошПісля Богослужень відбувся святковий концерт і виступи депутатів, представників ветеранських організацій, науковців.
 Потім відбулася поминальна панахида за полеглими борцями за волю України.

субота, 13 липня 2013 р.

Відбулися збори Буської районної організації ВО "Свобода"

12 липня 2013 року в Буському районному штабі ВО "Свобода" відбулися збори районної організації.  Учасниками зборів була обговорена поточна діяльність організації, а також плани по майбутній діяльності. На зборах були присутні члени партії БРО ВО "Свобода", депутати Буської районної та міської рад, голова БРО ВО "Свобода" Гринишин Богдан та депутат Львівської обласної ради, заступник голови ЛОО ВО "Свобода" Володимир Чехут.
 Був заслуханий та затверджений звіт Голови районної організації Богдана Гринишина про діяльність БРО ВО "Свобода" за період листопад 2012- липень 2013 р.р. Проведений детальний аналіз діяльності фракцій ВО "Свобода" в Буській районній та міській радах. Було відзначено зростання кількості прихильників ВО "Свобода" на території Буського району, активну участь членів організації у політичних акціях: 94 річниця проголошення ЗУНР, урочистості до дня листопадового чину, заходи пам'яті жертв голодомору, урочистості до дня народження Степана Бандери100 – річчя від дня народження Василя Кука, Марш Слави Упа в смт. Олесько, участь в акціях «Вставай Україно», відзначення Дня Героїв та пам'яті жертв політрепресованих та інші. Акцентовано увагу на діяльності фракцій ВО "Свобода" у Буському районі: -  одностайна та принципова позиція всіх депутатів фракції під час голосування, виїзд комісії щодо недопущення закриття очного відділення Красненської лікарні, участь в семінарі  щодо видобутку сланцевого газу (пікетування агітаційного виступу фірми Шеврон), звернення до екологічної комісії Буської райради щодо підпалу сміття і хмизу поблизу траси Київ-Чоп, заява фракції ВО "Свобода" на сесії районної ради щодо проекту районного бюджету (фракція ВО "Свобода" не підтримала проект бюджету), засідання комісії з розвитку підприємництва (висловлено претензії до перевізника п. Стець на основі численних скарг громадян), участь у роботі керівників Народних домів, участь в громадському обговоренні в с. Ожидів щодо відсутності гноєсховищ ТзОВ «Барком» та інші.
  Обговорено проблеми фінансування Буського району з держбюджету та звернено увагу на здобутках БРО ВО "Свобода": активна участь в мікропроектах, підтримка спорту (пошиття футбольних та волейбольних форм), нормативно-грошова оцінка  с.Утішків, сприяння у виділенні коштів для ремонту доріг: м. Буськ вул. Підзамче, вул. Заводська, вул. Грушевського, смт. Красне вул. Привокзальна, с. Полтва, смт. Олесько, с. Яблунівка.
 На завершення виступив депутат Львівської обласної ради, заступник голови ЛОО ВО "Свобода" з загальних питань Володимир Чехут, який ознайомив присутніх з суспільно-політичною ситуацією  в області, звернув увагу на брак фінансування районних центрів з держбюджету та незадовільний стан доріг.
  В лави партії БРО ВО "Свобода" було прийнято 6 осіб з с. Яблунівка, смт. Красне, с. Балучин с. Чаниж, смт. Олесько.

вівторок, 9 липня 2013 р.

Буська РО ВО "Свобода" долучилася до акції солідарності зі врадіївцями

 9 липня 2013 року Львівська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" провела біля стін облдержадміністрації акцію солідарності зі врадіївцями, які повстали проти свавілля влади. В акції взяли участь понад 200 свободівців, зокрема депутати обласної, міської та місцевих рад Львівщини. На заході були присутні члени Буської районної організації  ВО "Свобода" а також депутат Буської районної ради "свободівець" Володимир Юхима .
  Акція відбувалася під гаслами "Свавільній владі – відсіч громади!", "Врадіївка повстала – повстане Львівщина!", "Воля нації – проти сваволі режиму!", "Пакращєння" від Захарченка: вбивства, зґвалтування, свавілля", "Зупиніть свавілля – припиніть війну!", "Свавілля влади – це війна проти народу!", "Свавільникам із влади не буде пощади!".
 Пікетувальники виголосили вимоги до влади: публічно засудити злочин врадієвських ґвалтівників, відкрити гарячі лінії для постраждалих від міліційного свавілля та вимогу до керівництва МВС провести переатестацію всіх співробітників міліції та негайно усунути з посад тих, у роботі яких виявлено хоча б один факт зловживання.

понеділок, 1 липня 2013 р.

В селі Ожидів відбулося громадське обговорення

30 червня 2013 року в селі Ожидів Буського району відбулося громадське обговорення щодо звернення ТзОВ "Барком" про можливість переносу дошкільного навчального закладу і початкової школи в інше місце. Обговоривши ситуацію громада висловила претензії підприємству, оскільки воно не виконує своїх інвестиційних зобов'язань. А саме, ферми ТзОВ "Барком" не обладнані гноєсховищами, яких повинно бути 2 одиниці з відповідно обробленою плівкою. Тваринні відходи повинні складуватися гноєсховищем на 0,5 року, а потім вивозитися на поля. Натомість ТзОВ "Барком" ігнорує санітарні норми та вивозить відходи в бочках на поля і скидає їх в рови. Про це повідомив житель с. Ожидів Роман Паливода, який зняв цей процес на відео і має намір направити його в прокуратуру.
 Громада висловила претензії до ТзОВ "Барком": відсутність гноєсховищ та сморід в селі. Підприємству було запропоновано побудувати стайні за межами населеного пункту, за це проголосували більшість присутніх.
 На заході були присутні понад 200 осіб. Представники Буської районної організації ВО "Свобода": заступник голови Буської райради "свободівець" Богдан Гринишин та депутат Буської районної ради Кондратюк Галина Ярославівна, яка виступила з зауваженнями до ТзОВ "Барком". "Якщо надалі підприємство збільшуватиме поголів'я свиней - це призведе до ще більшого забруднення села та екологічного лиха" - зазначила депутат.
 Також на обговоренні голова Ожидівської сільської ради Шах Олександра Юріївна висловила подяку Буській РО ВО "Свобода" за сприяння в ремонті дороги по вулиці Шашкевича, яка веде до школи.

понеділок, 24 червня 2013 р.

Буська РО ВО «Свобода» долучилася до поминальних заходів за місцевими жителями закатованими НКВД в Красному у 1944-1950 роках

 24 червня 2013 року в смт. Красне відбулися поминальні заходи на могилі закатованих НКВД жителів Красного та сусідніх сіл. На заході були присутні представники ВО "Свобода": депутат Буської районної ради Юхима Володимир, депутати Красненської селищної ради Чучман Богдан та Романовський Ярослав, голова братства ОУН-УПА станичний Буського району "свободівець" Мар'ян Длугош, "свободівці" Коза Ярослав, Андрійчак Ганна, Михайлюк Р. Захід зібрав близько 200 осіб. 
 Священики трьох парафій відправили панахиду за померлими. Опісля виступив голова братства ОУН-УПА станичний Буського району "свободівець" Мар'ян Длугош, який наголосив, що такі звірства які робили війська НКВД не робили ані поляки в 1939, ані нацисти в 1944. Радянська влада розстрілювала як контактуючих з ОУН-УПА так і мирних жителів. Після повернення радянської влади на Західну Україну спеціально навчені пропагандисти розпочинали продес радянізації краю, почалися масштабні репресії проти українців, знищувалася греко-католицька церква, інтелігенція змушена була емігрувати, проводилася примусова мобілізація всіх чоловіків віком від 18 до 50 років і без належної підготовки та озброєння відсилання їх на фронт...
 Захід завершився ходою з прапорами "свободівців" від могили закатованих НКВД до пам'ятника Борцям за волю України.
Довідка.
В 1944-50 р.р. в Красному була катівня НКВС. В результаті проведених розкопок у 90-х роках на її місці  було виявлено 38 тіл. Люди загинули від тортур, на деяких черепах були металеві обручі, тулуб обмотаний колючим дротом, багато тіл впізнавали по зубах... З розповідей свідків трагедії: після відходу німців в катівні масово розстрілювали людей а тіла засипали шлаком. Були випадки коли місцеві хлопці викрадали тіла щоб поховати, адже родичі боялися упізнавати загиблих, це була загроза для родини...

субота, 22 червня 2013 р.

22 червня 1941 року – початок масових розстрілів політв’язнів у тюрмах Західної України

  Відступаючи перед німецькою армією влітку 1941 року, НКВД проявило нечувану жорстокість супроти українського населення. З садистичною кровожерністю НКВД вимордувало у Львові, Дрогобичі, Рівному, Луцьку, Вінниці, Умані і в інших містах України тисячі українських політичних в’яз­нів. Звідомлення про ці масакри і зізнання очевидців, в тому числі і в’язнів, які врятувалися з цієї м’ясорубки, були надруковані влітку 1941 року в газеті «Українські щоденні вісті» у Львові та в газеті «Краківські вісті». Про вбивства НКВД писала тоді також американська газета «Нью Йорк Поуст» від 7 липня 1941 року і «Нью-Йорк Гералд Трибюн». Про большевицькі злочини на українських землях у червні 1941 року писали і очевидці тодішніх подій, в українських газетах, що виходили на еміграції («Гомін України», «Шлях перемоги» та ін.).

«Невеличке міс­течко Буськ коло Львова теж втратило найвидатніших своїх громадян, що впали жертвою терору НКВД. Серед закатованих 40 осіб розпізнано д-ра Миколу Ваня, молодого 38-річного лікаря, громадського діяча. Згинув як мученик, на що вказує проломаний череп голови, виламана долішня щока а на плечах різані рани, що їх зроблено сокирою, яку знайдено в камері. Замордовано Миколу Чучмана, відомого кооперативного діяча, що його тіло, пробите в околиці шлунка гострим знаряддям, знайдено в камері. Крім трупів у в’язниці знайдено ще 50 тіл помордованих, переважно сіль­ських дівчат, в каплиці в парку». 
(«Українські Щоденні Вісті», 16 липня 1941 p.).

У Буській тюрмі в 1941 році були помордовані: 
  З Буська - д-р Ярослав Ваньо і Микола Чучман, із села Яблунівки інж. Євген Ковалик, Михайло Куп'як, син Миколи, Ярослав Собашек, його брат Гілярій у Львові, а брат Лонгин пропав без вісті, Володимир Ковалик. 
  Із села Побужани: учитель Степан Кужіль, Петро Шеремета, Павло Гарасимчук, Панько Гарасимчук, Микола Гарасимчук (брати). У 1941 році літом був розстріляний гестапо Осип Короляк, ініціятор відновлення Української Держави 30-го червня в районі. У 1943 році був застрілений гестапо член ОУН Михайло Степанів з Убинь. 
  Із села Волиця, в 1941 році були помордовані енкаведистами: Іван Стець, Теодор Броговський, Теодор Супрун, Степан Харко, Андрій Легкий, Василь Приступа, Теодор Шкробіт, Федір Бойко, Іван Супрун, Василь Шкробіт. 
 Це не є повний список помордованих у Буській тюрмі енкаведистами 1941 року.
(Дмитро Куп'як "Спогади нерозстріляного").

Ці страшні факти стали відомими після втечі большевиків – коли повідкривалися тюрми та катівні НКВД. Уся Західна Україна оплакувала і ховала жертви виявлені в тюрмах Львова, Золочева, Дрогобича, Чорткова, Івано-Франківська, Рівного, Дубна, Луцька, Саліни…Але потому радянська пропаганда старанно ховала страшні факти, і так само старанно нищила тих, хто не хотів чи не міг того забути. Відтак список невинних жертв ріс. З тіла українського народу вирвано мільйони життів. 

четвер, 20 червня 2013 р.

Буська РО ВО "Свобода" долучилася до протесту щодо незадовільного стану автодоріг у Львівській області

20 червня 2013 року у Львові міська та обласна організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетували облдержадміністрацію, протестуючи проти незадовільного стану автодоріг в області.
Під час пікету активісти скандували: "Досить безбожно красти!", "Львівщина – суцільні ями!", "Банду геть!", "Львівщині – нормальні дороги!". Також учасники тримали плакати: "Азаров! Чому Донецьку на 1 км дороги надано 1,9 млн. грн., а Львову – 300 тис?", "Азаров! Дорога Броди – Тернопіль: зимою і літом можна піти "тим світом"!", "Шемчук! Дорога Львів – Пустомити – суцільна яма!", "ОДА! Трасу Броди – Червоноград танком не переїдеш!", "ОДА! Львів – Луцьк – дорога надзвичайних ситуацій!", "ОДА! В Радехові – повне бездоріжжя!" та інші. Активісти Стрийської районної організації ВО "Свобода" влаштували театралізоване дійство, під час якого наочно показали наслідки поганого стану доріг: велику ймовірність ДТП, часту поломку автомобілів, погане транспортне сполучення.
Прес-служба Львівської міської організації ВО "Свобода"

понеділок, 17 червня 2013 р.

У Буську завершила роботу медична клініка на колесах "Дар життя"

 Нагадуємо, що за сприяння народного депутата України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірини Сех з 7 по 17 червня у Буську працювала Медична клініка на колесах (МКК) "Дар життя". Кваліфіковані лікарі надавали безкоштовну медичну та стоматологічну допомогу передусім дітям із особливими потребами та дітям з багатодітних і малозабезпечених сімей.
  За період перебування клініки у м.Буськ було обслідувано 346 дітей з 25 населених пунктів  району, з них 176 - стоматологами та 170 - терапевтами. 
  Буська районна організація ВО "Свобода" дякує за допомогу в організації заходу головному лікарю Буської ЦР лікарні Курію З.С., міському голові міста Буськ Сліпцю Р.С., директору Буської гімназії ім. Євгена Петрушевича Антонишин О.С., приватним підприємцям Кахнич А. та Кахнич С., Буській районній раді.

субота, 15 червня 2013 р.

У Львівській обласній раді відбувся круглий стіл на тему: "Проблемні питання щодо розробки сланцевих газів на території Львівської області"

 
 14 червня 2013 року у Львівській обласній раді з ініціятиви Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні відбувся круглий стіл на тему: "Проблемні питання щодо розробки сланцевих газів на території Львівської області". Захід відбувся за участі голови обласної ради свободівця Петра Колодія, Посла США в Україні Джона Френсіса Теффта, регіонального менеджера компанії "Шеврон" Пітера Кларка, голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи свободівки Ірини Сех, депутатів Львівської обласної ради, представників територіяльних громад. Також на заході був присутній заступник голови Буської районної ради "свободівець" Богдан Гринишин.
  Голова Львівської обласної ради Петро Колодій, вітаючи учасників круглого столу, зазначив, що тема видобутку сланцевого газу в Україні є новою та недостатньо вивченою і, за висновками ряду науковців, несе серйозні екологічні ризики. У ній перехрещуються проблеми екологічної безпеки, енергетичної безпеки держави, питання залучення іноземних інвестицій та місцевого самоврядування. За його словами, окремою проблемою є недосконалість законодавчої бази України щодо цього питання. Серйозну стурбованість викликає інформація про ігнорування думки та інтересів місцевих громад під час розробки планів і ухвалення рішень щодо добування сланцевого газу в Україні.

  Петро Колодій зазначив, що Львівська обласна рада, яка представляє інтереси територіяльних громад Львівщини, перш ніж ухвалити будь-яке рішення, має отримати відповіді на багато запитань. Передусім, ці запитання стосуються екологічних ризиків та механізмів і засобів їхнього убезпечення та компенсації. "Львівська обласна рада, щоби не нашкодити майбутнім поколінням, має намір ретельно вивчити це питання", – наголосив очільник обласної ради. Також Петро Колодій повідомив, що напередодні до Львівської обласної ради надійшов текст Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки селища Олеська. Документ складається із 270 сторінок. Цей текст потребує детального вивчення та обговорення з боку депутатського корпусу.

  Далі Посол США в Україні Джон Френсіс Теффт і регіональний менеджер компанії "Шеврон" Пітер Кларк поінформували присутніх про досвід США у розробці сланцевого газу, а також відповіли на запитання депутатів, науковців, представників територіяльних громад, які стосувалися передусім екологічних наслідків, пов'язаних із можливою розробкою ресурсів сланцевого газу у Львівській області.

  Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи свободівка Ірина Сех наголосила на тому, що сьогодні Угоду оприлюднено, що є заслугою як Посольства США в Україні, так і Шеврону, а також висловила свої зауваження до Угоди. На думку депутата Верховної Ради, названа Угода відкриває шлях до нищення української землі під час видобування надр. Зокрема, ціна на видобуті вуглеводні встановлюється компанією "Шеврон" і в більшості випадків її не може перевірити Україна. Отож, вартістю можна маніпулювати, на жаль, з поблажливого дозволу держави. Під час визначення частки держави норми прибутку "Шеврона" захищено, а України – ні, зазначила народний депутат. За умовами Угоди невиправдано великі компенсаційні витрати "Шеврону". Уже на сьогодні Україна винна "Шеврону" 3 млн. доларів. До цих витрат віднесено втрати на організацію зустрічей представників інвестора із держчиновниками, які можна проводити навіть за межами України. Фактично відсутні вимоги до якости робіт видобування. Аналогічна ситуація з екологією. Незбалансована відповідальність держави та інвестора один перед одним. Як зазначила Ірина Сех, "Шеврон" відповідає лише за прямі збитки, а Україна відповідає за прямі та непрямі збитки. Немає проєкту рекультивації земель, а також вимог до раціонального використання довкілля. На жаль, в Угоді прописано умови, які спокійно дозволяють інвестору перетворити в болото і пустелю сотні кілометрів України. Не сказано про дозволи, гірничі відводи. "Шеврон" на власний розсуд зможе користуватися дорогами, які ведуть до свердловин, лише сплачує якісь збори і платежі. Невідомо, що буде не лише з ділянкою видобування, а й кілька кілометрів довкола неї. Найбільше, що турбує, і що, на жаль, не врахували, ця угода не пройшла ні економічної, ні екологічної, ні правової експертизи, наголосила народний депутат України Ірина Сех.

четвер, 13 червня 2013 р.

У Буську працює медична клініка на колесах "Дар життя"

  З ініціативи та за сприяння народного депутата України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірини Сех в Буську з 7 по 17 червня 2013 року працює Медична клініка на колесах (МКК) "Дар життя". Кваліфіковані лікарі надають безкоштовну медичну та стоматологічну допомогу передусім дітям із особливими потребами та дітям з багатодітних і малозабезпечених сімей.
  Лікарі-терапевти проводять професійний огляд та діагностику, роблять електрокардіограму (ЕКГ) серця, аналіз крові на цукор/гемоглобін/холестерин, аналіз сечі, перевіряють зір/слух та тестують легеневу функцію. Лікарі-стоматологи здійснюють чистку, фторування, рентген-знімки тощо, лікування карієсу та деякі інші процедури.
  За день лікарі оглядають 25–30 дітей. Також медики надають консультації щодо попередження захворювань.

понеділок, 27 травня 2013 р.

Буська РО ВО "Свобода" побувала на святі до Дня Героїв під назвою “Повстанці з минулого” у селі Скварява Золочівського району

З нагоди Дня Героїв 26 травня 2013 року у селі Скварява, що на Золочівщині, відбулися урочистості під назвою “Повстанці з минулого”. На заходах були присутні представники Буської районної організації ВО "Свобода": депутат Буської районної ради Ємець Андрій, депутат Буської міської ради Паливода Василь, голова братства ОУН-УПА, станичний Буського району Длугош Мар'ян, депутат Красненської селищної ради Чучман Богдан. Також був присутній депутат Львівської обласної ради "свободівець" Йосиф Ситник.
  Розпочалося дійство з Маршу Слави Героїв селами Почапи, Гончарівка, Скварява, який традиційно організовує Товариство  пошуку жертв війни  «Пам’ять». Потім священики провели богослужіння на місцевому кладовищі біля могили героїв УПА із села Скварява. Після богослужіння відбувся патріотичний концерт за участю вокального жіночого амсамблю “Скварявчанка”По закінченні концерту присутні змогли побачити театралізоване військово-історичне дійство “Бій відділу УПА проти підрозділу військ НКВД”.

неділя, 26 травня 2013 р.

В Красному "свободівці" долучилися до урочистих заходів до Дня Героїв

26 травня в смт. Красне відбулася низка заходів до Дня Героїв. Члени Буської районної організації разом з депутатами місцевих рад району від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" долучилися до вшанувань. Учасники заходів зібралися біля могили генерал-хорунжого УПА Василя Кука де священики провели молебень за загиблими повстанцями. Опісля виступили представники ВО "Свобода", а саме, депутат Львівської обласної ради "свободівець" Йосиф Ситник, який порівняв боротьбу вояків УПА за незалежність минулого століття з боротьбою патріотичних сил сьогодення, яка переросла в інформаційний характер: очищення медіапростору держави від негативного впливу на свідомість українців через ЗМІ, збільшення частки використання української мови в ефірі та в пресі, популяризація традиційної моделі української сім'ї на противагу збоченим гей-парадам який влада дозволила провести у Києві 25 травня. Також слово отримав голова Братства ОУН-УПА станичний Буського району "свободівець" Мар'ян Длугош, він нагадав про події 100-річної давнини коли перед державами Європи нависла загроза розподілу їхніх територій між імперіями, тоді нашій державі випав єдиний та нелегкий шлях - боротьба за незалежність та існування. "Учасники національно-визвольних змагань пройшли важкий шлях, який в кінцевому результаті завершився перемогою, адже ми отримали незалежну державу. Нажаль, з кожним роком стає все менше наших Героїв, але є молодь, яка повинна брати приклад з їхнього життя" - зазначив "свободівець".
  Після молебену відбувся патріотичний концерт за участю відомого хору "Дударик" в приміщенні Народного Дому.