неділя, 3 листопада 2013 р.

120-у річниця перепоховання отця Маркіяна Шашкевича у селі Новосілки

В неділю 3 листопада, у с.Новосілки  Буська РО ВО "Свобода" взяла участь у  120-у річниці перепоховання отця Маркіяна Шашкевича – зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча.
Відзначивши 120-у річницю перепоховання отця Маркіяна, вклонилися його світлій пам’яті.

Нагадаємо, що 31 жовтня і 1 листопада 1893 року за участю русько-українських товариств, найширших кіл громадськості, багатьох тисяч людей відбулося перевезення з с. Новосілки Буського району та проведення чину перепоховання на Личаківському цвинтарі Львова тлінних останків отця Маркіяна Шашкевича, якому доля випала стати будителем народу, провісником національного і літературного відродження у Галичині, речником єдності українських земель.

Урочистості з нагоди відзначення 95-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

1 листопада у Буську, біля пам’ятника президента ЗУНР, нашого земляка Євгена Петрушевича, відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 95-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.
 Участь у святковому заході взяли Буська районна і міська організації ВО "Свобода", заступник голови районної ради Богдан Гринишин, пластуни району,  представники громадських організацій та громада міста.
Юні пластуни поклали запалені свічечки до підніжжя пам"ятника - як символ пам'яті та шани, виклавши вогникам абревіатуру "ЗУНР"

Листопадовий чин в Буську

1 листопада заступник голови районної ради Богдан Гринишин відвідав традиційну "Теренову гру"  до 95 річниці з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, проведеної пластунами району. 96 учасників, 15 виховників, 16 команд району спробували відчути себе учасниками Листопадового Зриву: миттєво захопити життєвоважливі об'єкти, відповісти на непрості запитання і утвердити свою перемогу!