пʼятниця, 30 травня 2014 р.

Богдан Гринишин зустрівся з консультантами УФСІ для вирішення проблемних питань реалізації мікропроектів на об’єктах соціальної сфери Бущини

30 травня відбулась зустріч голови Буської РДА Гринишина Богдана Дмитровича з місцевими консультантами Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ) Наталією Датченко та Романом Бобиком.
Під час зустрічі обговорено проблемні питання, які виникають під час впровадження спільних мікропроектів Фонду та громад в Буському районі. Зокрема: досягнуто домовленості щодо пришвидшення виготовлення проектно-кошторисної документації в с. Сторонибаби та смт. Красне. Консультанти проінформували голову державної адміністрації про те, що наступні тендерні закупівлі по школах с. Андріївка, с.Задвір’я та м. Буську відбудуться 17 червня 2014 року. 

З 10 по 20 червня у Буську працюватиме безкоштовна медична клініка на колесах "Дар життя"

З ініціативи та за сприяння голови обласної держадміністрації Ірини Сех та ВО "Свобода" у м.Буськ з 10 червня по 20 червня працюватиме "Медична клініка на колесах "Дар Життя".
Лікарі-терапевти проведуть професійний огляд та діагностику, ЕКГ серця, аналіз крові на цукор/ гемоглобін/ і холестерин, аналіз сечі, скринінг зору/слуху, тестування легеневої функції.
Лікарі-стоматологи проведуть чистку, фторування, зроблять рентген-знімки, за необхідності видалення зубів, лікування карієсу, деякі види ендодонтичних процедур.
Медична та стоматологічна допомога буде надаватись у першу чергу дітям-інвалідам, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей.
За довідками звертатись до помічника народного депутата України Ірини Сех - Наталії Ярославівни Сервило за телефоном 0978424670.
Нагадаємо, що за весь період дії благодійного фонду цей унікальний мобільний центр фізичного та духовного здоров'я об'їздив чимало країн і надав безкоштовну допомогу сотням тисяч людей. У наш район клініка на колесах приїжджала у 2012 та 2013 роках також за сприяння народного депутата України Ірини Сех. Минулоріч за день обстежували більше 30 надбужанських дітей. Прийом здійснювали згідно узгоджених наперед списків, що подали голови сільських рад спільно із ФАПами.Серед найпоширеніших захворювань: збільшення щитовидної залози, захворювання опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту та залізо-дефіцитні анемії". 

Ірина Сех: «На Львівщині вибори відбулися чесно й прозоро»

«Сьогодні можна стверджувати, що на Львівщині відбулися чесні й демократичні вибори Президента України – без порушень, адмінресурсу, тиску і зловживань». Про це заявила голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех 26 травня.
«Львівщина продемонструвала один із найкращих результатів участі у волевиявленні. Завдяки нашій активності, попри те, що з виборчого процесу випав Крим та Донбас, вибори відбулися, причому із високою явкою виборців. Дякую усім, хто забезпечував демократичність виборів, дякую виборцям нашого краю, які вкотре продемонстрували свою небайдужість й активну громадянську позицію», – зазначила голова Львівської облдержадміністрації.
За словами Ірини Сех, одним із її основних завдань на посаді голови Львівської облдержадміністрації було забезпечення чесних і прозорих виборів Президента України. «Вважаю, що це завдання виконано. Після вступу на пост законно обраного Президента України я складаю повноваження голови Львівської облдержадміністрації», – зазначила Ірина Сех.

Львівщина отримала субвенцію на виплату соціальної допомоги дітям – сиротам та дітям в розмірі 1113,2 тис грн

Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” в сумі 1113,2 тис. грн.
За інформацією начальника служби у справах дітей Львівської ОДА Володимира Лиса, дані кошти повністю передані з обласного бюджету міським і районним бюджетам для використання за цільовим призначенням, що дозволило забезпечити своєчасне проведення виплат державної соціальної допомоги, нарахованої у травні цього року.
Всього за січень – травень поточного року нарахування такої соціальної допомоги склало 5360,1 тис. грн.

В Буську відбувся районний захід, присвячений Дню Героїв

23 травня на майдані Незалежності Буська відбувся районний захід з нагоди відзначення Дня Героїв за участю ветеранів національно-визвольних змагань, керівників органів влади, духовенства, молоді, представників політичних партій та громадських організацій району.
« Для кожного з нас Українці-герої є втіленням незламності сили духу, самопожертви в ім’я одвічного прагнення бути господарем на своїй землі… Це – пам'ять про мільйони наших співвітчизників, які протягом століть боролися за волю та соборність Української держави», - звучали на майдані слова голови райдержадміністрації Богдана Гринишина.
«Сьогодні, як ніколи раніше, нам необхідна згуртованість і взаємодопомога, віра в себе та Україну, аби захистити цілісність та суверенітет держави, наших громадян від внутрішніх та зовнішніх загроз. І я переконаний, що ми вийдемо з усього цього переможцями, адже за нами правда, за нами сила, за нами пам'ять Євгена Коновальця, Симона Петлюри, Миколи Міхновського». – резюмував керівник району.
Слова вітання у цей день звучали для ветеранів ОУН-УПА та усіх учасників заходу від голови районної ради Володимира Замроза, заступника голови обласної організації Спілки політичних в’язнів Мирослава Захарка. А героїні київського Майдану, медичній сестрі Марії Матвіїв було передано керуючим справами райради Богданом Гловою художній витвір-картину образу Матері Божої, яку своїми руками виготовила дівчина-інвалід з Красного.
Квіти вдячних нащадків лягли цього дня до підніжжя пам’ятників та братських могил повстанців від керівництва району та міста, учнів Буських шкіл. Спільною молитвою та хвилиною мовчання учасники акції разом з Буським деканом УПЦ КП отцем Петром Салабаєм вшанували всіх полеглих, які у різні періоди української історії захищали Україну, свою землю від ворогів.
На імпровізованій сцені для учасників заходу звучали патріотичні пісні, а Зразкова хореографічна студія «Нові зірки» подарувала танцювальний номер в пам'ять про трагічні події, які відбулися взимку на київському майдані.
Передувала заходу святкова хода вулицями міста з полотнищем національного прапора під маршеву музику оркестру Буського районного народного дому. До неї приєднувалися люди у вишиванках, державними прапорами від великого до малого.

Привітання голови райдержадміністрації Богдана Гринишина з Днем Героїв

Дорогі учасники національно-визвольних змагань!
Шановні краяни!
Від щирого серця вітаю усіх вас з Днем Героїв!
Традиція вшанування борців за волю Української держави завжди повинна бути святою і непорушною в нашому народі.
Це день честі і слави наших батьків і дідів, які навіки вписали своє ім’я у літопис всенародної боротьби за незалежну Українську державу.
Це вони лицарі-герої, в душах яких безмежна любов до України, вічне джерело хороброї живучості і життєтворчої снаги української нації.
Слава вам, вояки ОУН-УПА, усім, хто боронив від окупантів Україну, був у підпіллі, чи у далекому засланні, бо хотів вільної, ні від кого незалежної держави.
Цього дня хочеться вклонитися вам до землі та всім українцям, які й зараз, у непростий для України час, героїчно захищають наш суверенітет та територіальну цілісність, кладуть своє життя на вівтар свободи. 
Тільки завдяки таким людям, відвазі, вірі в Україну кожного, незламності духу постане по-справжньому вільна, демократична, європейська, правова держава, про яку мріяли мільйони наших попередників.
Слава усім вам і слава Україні!

На Львівщині буде розроблена комплексна Програма із вшанування Героїв Революції Гідності

У Львівській облдержадміністрації розроблять комплексну Програму щодо вшанування Героїв Небесної Сотні Львівщини. Таке спільне рішення було прийнято сьогодні, 22 травня, під час зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Ірини Сех з родичами полеглих на Майдані, яка відбулася напередодні Дня Героя.
«Ми створимо робочу групу, яка врахує всі побажання родин загиблих, і вже ближчим часом така програма буде розроблена, і впевнена, підтримана депутатським корпусом Львівської обласної ради», – зазначила Ірина Сех.
Під час зустрічі родичі Героїв Майдану звернулися до керівника області з проханням допомогти у справах з розслідуванням щодо загибелі їхніх дітей та сприяти в наданні якомога більшої кількості фото- та відео матеріалів, де зафіксовано останні хвилини їхнього життя. Адже пошук і покарання винних – це найважливіше питання.
Своєю чергою, Ірина Сех поінформувала про те, що перші кримінальні справи щодо вбивств на Інститутській передані до суду, однак є ще багато справ, які зараз розслідуються. Вона запевнила, що по кожному загиблому буде скеровано лист в Генеральну прокуратуру України, аби максимально інформувати близьких про хід розслідування.
Також голова Львівської ОДА повідомила, що з обласного бюджету перераховано по сто тисяч гривень адресної допомоги для кожної родини. Окрім того, представнику кожної родини Ірина Сех вручила матеріальну допомогу, надану благодійниками.
«Немає слів, щоб висловити біль втрати, яку Ви переживаєте. Ми, живі, завжди відчуватимемо провину перед Героями Небесної Сотні. Всі полеглі безумовно є Героями України, адже немає більшого подвигу, аніж пожертвувати власне життя за свою державу. Ми про це пам’ятаємо і знаємо, в якому боргу перед кожною родиною, в якій загинули син, чоловік, батько», – зазначила голова Львівської ОДА.

23 травня бущани відзначатимуть День Героїв

В п'ятницю, 23 травня, о 15.00 годині на майдані Незалежності м. Буська за участю ветеранів національно-визвольних змагань, керівників органів влади, духовенства, молоді, представників політичних партій та громадських організацій району розпочнуться урочистості з нагоди відзначення Дня Героїв.
Сценарієм заходу передбачено покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків, братських могил повстанців, проведення вже традиційної багатолюдної ходи в українських вишиванках вулицями міста з великим полотнищем українського прапора, виступи керівників влади та учасників героїчної боротьби УПА, участь пластунів та ветеранів в одностроях, змістовний тематичний концерт. 
Довідково. День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. В сучасному вигляді відзначається 23 травня, але святкові та вшанувальні заходи проходять весь тиждень, на який припадає свято. Для зручності та якомога більшої участі, масові заходи, почасти, відбуваються в п'ятницю, суботу та неділю, що настає після свята. Львівська обласна рада прийняла рішення про святкування в четверту неділю травня.

Львівщина отримала 26,5 млн грн субвенції на виплату держдопомоги малозабезпеченим сім’ям

У травні Львівська область отримала 26,5 млн грн субвенції на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям.
За словами директора департаменту фінансів ОДА Олега Демківа, отримані кошти забезпечують в повному обсязі виплату державних допомог, нарахованих у травні поточного року.
З початку року Львівщина отримала кошти зазначеної субвенції в сумі 1212,5 млн. грн., що більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 205,1 млн. грн. або 20,4 відсотків. Заборгованості з виплати зазначених допомог немає.

Голова райдержадміністрації Б.Гринишин, представники служб, правоохоронних органів, які відповідальні за проведення виборів Президента України в Буському районі, взяли участь в обласній селекторній нараді

Львівщина готова до проведення виборів Президента України.Про це керівники районів Львівської області доповіли під час обласної селекторної наради щодо стану підготовки до позачергових виборів Президента України, яку провів заступник голови облдержадміністрації Володимир Харчук.
Відповідно до озвученої інформації, виборчі комісії забезпечені усім необхідним для повноцінного функціонування, зокрема обладнаними приміщеннями, телефонним зв’язком, доступом до мережі Інтернет, оргтехнікою, державними атрибутами, транспортом тощо. Забезпечено й умови для безперешкодного доступу виборців до виборчих дільниць.
За словами керівників правоохоронних органів, на Львівщині також напрацьовані усі необхідні заходи щодо забезпечення правопорядку та недопущення будь-яких провокацій під час голосування та підрахунку голосів, а також щодо охорони приміщень, у яких розташовуються виборчі дільниці.
Звертаючись до учасників селекторної наради, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації Федір Алєйніков наголосив на забезпеченні безперешкодного доступу представників засобів масової інформації на засідання дільничних виборчих комісій та інформаційному сприянні іноземним спостерігачам. Окрім цього, він акцентував увагу щодо необхідності оперативного інформування про хід виборчого процесу та проблемні питання, які виникатимуть у день голосування.
«За кожною виборчою дільницею закріплені працівники райдержадміністрацій, міськвиконкомів та районних адміністрацій Львівської міської ради, які працюють у тісному контакті з окружними та дільничними виборчими комісіями. Тому прошу забезпечити належну комунікацію та інформування», – зазначив Федір Алєйніков.
На завершення наради заступник голови ОДА Володимир Харчук підкреслив, що у день виборів в облдержадміністрації діятиме обласний штаб для забезпечення безпеки проведення виборів Президента України, який координуватиме роботу.

Родинам загиблих активістів Майдану перераховано по сто тисяч гривень

Сьогодні родичам активістів, які загинули під час Революції Гідності, перераховано по сто тисяч гривень адресної допомоги з обласного бюджету. Про це повідомила голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех.
Нагадаємо, 1 квітня 2014 року, на сесії депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення «Про вставлення розміру одноразової адресної допомоги сім’ям, родичі яких загинули під час Революції Гідності».
Загальна сума, передбачена в обласному бюджеті на кожну із 20 сімей (жителі Львівської області), становить по 120,5 тис. грн, де 20,5 тис. грн – оподаткування, а 100 тис. грн – кошти, які безпосередньо отримають громадяни, в яких загинули родичі під час Революції Гідності.

21 травня оголошено на території Львівщини Днем жалоби за пілотами, які загинули під час антитерористичної операції у Слов’янську Донецької області

21 травня на Львівщині, згідно із розпорядженням голови Львівської ОДА Ірини Сех (№ 170/0/5-14), оголошено Днем жалоби.
Тіла загиблих льотчиків вже доставили на Львівщину.
Вчора тіла двох загиблих відправили в їхні рідні міста. Олександра Сабаду поховають на Кіровоградщині, Миколу Топчія – на Харківщині.
21 травня об 11.00 у клубі військової частини 2595 (вул. Храпая,1) розпочнуться похорони Руслана Плоходька, Сергія Руденка, Ігоря Грішина, яких поховають на Бродівщині.
Нагадаємо, 2 травня під час штурму сепаратисти збили два вертольоти Збройних сил України. Екіпаж одного з них загинув.

Голова райдержадміністрації Богдан Гринишин провів прийом громадян Бущини

20 травня провів свій перший після призначення прийом громадян Буського району голова райдержадміністрації Богдан Гринишин. 
До керівника району за допомогою звернулися мешканці Соколівки та райцентру Буська. 
Серед питань: надання фінансової допомоги на лікування, покращення житлових умов, отримання пільгових ліків для дітей з багатодітних родин, допомога у вирішенні питань житлово-комунального господарства, ремонт дорожнього покриття вулиці Садової в Буську.
Богданом Гринишиним частину питань було вирішено безпосередньо під час прийому за участю відповідальних за певну ділянку роботи керівників, голів місцевих рад,по інших – дано доручення щодо їх вивчення та можливості позитивного вирішення. Усього на прийомі в голови РДА цього дня побувало 18 мешканців Буського району.
Відповідно до графіку, прийом громадян головою райдержадміністрації проводиться двічі на місяць - другий і четвертий вівторок.