неділя, 1 грудня 2013 р.

Буська РО ВО "Свобода" долучилася до маршу протесту в Києві


Активісти Буської РО ВО "Свобода" долучилася до акції протесту проти диктатури режиму Януковича. Спільно з побратимами вони пройшли ходою від Київського університету ім. Т. Шевченка до Майдану Незалежності повернувшись на головну площу країни після "кривавої суботи".
 Колону очолювали лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок і депутати від опозиції.
 Під час виступу на Майдані Незалежности увечері 1 грудня 2013 року лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок заявив: "Зараз основне завдання – не піддаватися на провокації. Ми узгодили план дій, але на Банковій і в Межигір'ї також не сплять і готуються. Якщо ми хочемо досягти мети – має бути чітка дисципліна і стійкість до провокацій, бо саме через них влада хоче посіяти паніку. Зараз ми зайняли Майдан Незалежности, Будинок профспілок, вулицю Хрещатик і саме тут мітингуємо. Наше завдання облаштовуватися на Майдані. Це наш плацдарм, і він має стати недоступним для нашого ворога. Ми блокуємо центр столиці і влада буде змушена піти на умови громади". Лідер українських націоналістів розповів про подальшу роботу – зараз монтують сцену і в цьому процесі розбиватимуть намети. Свободівець наголосив, що з приводу будь-яких запитань потрібно звертатися в Штаб, який розташований у Будинку профспілок, і там координувати будь-які дії. "Якщо ви нам довіряєте – просимо дослухатися до наших слів, і ми таки здобудемо перемогу. Армій без командирів не буває", – заявив Олег Тягнибок.
 Лідер націоналістичного об'єднання повідомив громаду, що зараз в Адміністрації Президента є дві групи людей: одна готова йти на перемовини, а инша – вдатися до силового сценарію.
 "Одна група налаштована на те, аби відправити уряд у відставку та розпочати перемовини з народом. Инша ж, яку, за нашою інформацією, очолює людина Москви – Медведчук, вже намагається організувати силовий сценарій. Також відомо, що ті машини з водометами, які було закуплено коштом громади, зараз вже заправляють. Зараз не відомо, до якої з цих груп влада прислухається, проте є інформація, що вже скликають засідання РНБО", – повідомив Олег Тягнибок.

У Буську відбулося віче за євроінтеграцію

 1 грудня у місті Буську біля приміщення Буської районної ради відбулося народне віче громадян
Буського району щодо непідписання Януковичем угоди про асоціацію України з ЄС. На заході виступали представники політичних партій і громадські активісти. Кількість учасників віче 500 осіб.
 Перед присутніми виступив керівник Буської районної організації ВО "Свобода" Богдан Гринишин, який зазначив, що на майдані влада хотіла розділити українців на політиків і не політиків. Режим Януковича хотів щоб громадяни висували не політичні вимоги, але не вийшло. Після побиття мирного студентського майдану на якому влада організувала злочинне сафарі відносно людей, вони вийшли на революційний майдан. "Ми хочемо жити в мирній і добрій країні, а не в країні яку хоче Янукович та Партія регіонів. Ми повинні захистити себе і своїх дітей, повинні підтримувати один одного і не боятися влади, нехай влада боїться народу. Треба прокинутися і зрозуміти, що ми живемо в країні де б'ють мирних людей. Влада обманює свій народ - зранку веде до Євросоюзу, а на вечір до Митного союзу. Настав час бути мужніми." - зазначив "свободівець".
 Також на віче виступив депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Володимир Чехут, який повідомив бущанам що 1 грудня 2013 року Львівська обласна рада ухвалила рішення, яким підтримала ініціативу лідерів трьох опозиційних сил щодо створення Штабу національного спротиву та проект Резолюції Народного віча в м. Києві 1 грудня 2013 року та підтримала резолюцію народного віча в Києві. Обласна рада оголосила поза законом режим Януковича.