четвер, 6 листопада 2014 р.

Перший заступник голови РДА "свободівець" Микола Чучман взяв участь у відзначенні 203-ї річниці з дня народження отця Маркіяна Шашкевича в с.Новосілки

203- річницю з Дня уродин о. Маркіяна Шашкевича вшанували у с. Новосілки Буського району. На місці першопоховання Будителя Галицької землі відправили поминальний молебень декан УГКЦ о. Володимир Залуцький, парох с. Новосілки о. Іван Білута, парох с. Задвір’я о. Петро Гунчак, парох с. Неслухів о. Іван Пишкович. Новосілківська громада на чолі з головою сільської ради, учнями та вчителями НВК, який носить ім’я о. Маркіяна Шашкевича на чолі з директором С. Гуменним щиро молились за упокій стражденного отця. До поминальної молитви долучились представники районної влади: перший заступник голови Буської РДА "свободівець" Микола Чучман, голова Буської районної ради, керівник відділу культури та туризму Буської РДА. Гості поклали кошики живих квітів до місця першопоховання, пам’ятника та біля каплички на місці, де стояла церква, у якій правив о. Маркіян. Учні школи вшанували отця Шашкевича патріотичними віршами та піснями. Учасники молебню відвідали музей о. Шашкевича, директор, Л. Біскуп, провела цікаву, змістовну екскурсію.
Від платників податків Бузеччини надійшли кошти на допомогу Українській армії

Станом на 1 листопада 2014 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Буській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області, сплатили 566,0 тис. гривень військового збору. 
Варто пам’ятати, що з 3 серпня 2014 року до кінця поточного року запроваджено загальнодержавний військовий збір. Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Громада Полтви передала для військових сільськогосподарську продукцію, вирощену на присадибних ділянках

Вже не вперше громадськість Бущини відправляє на схід нашої держави продукти харчування, теплі речі, збирає кошти на обмундирування, аби допомогти нашим військовим в будь-який доступний спосіб боронити країну від російських окупантів.
Ось і сьогодні військовим з Бродівської частини було передано для потреб учасників АТО сільськогосподарську продукцію, вирощену на присадибних ділянках мешканців села Полтва.
Десятки мішків картоплі, червоного буряка, капусти, моркви, цибулі – невеликий, проте вагомий вклад полтв’янської громади у нашу спільну перемогу. 
Серед помічників, які завантажували продукти для військових, був і голова райдержадміністрації "свободівець" Богдан Гринишин.

У Буську відбувся районний захід, присвячений 96-й річниці проголошення ЗУНР, президентом якої був наш земляк Євген Петрушевич

В переддень відзначення 96-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), 31 жовтня, біля пам’ятника президента ЗУНР, громадсько-політичного діяча, вихідця з м.Буська Євгена Петрушевича відбувся урочистий районний захід, участь у якому взяли представники органів влади, установ та організацій району, громадськість, молодь.
Вже традиційно народне віче біля пам’ятника Петрушевичу розпочалося з Державного Гімну України, який виконав разом з усіма учасниками заходу народний хоровий колектив працівників культури Буського району.
Квіти від вдячних нащадків, честь представляти яких випала пластунам, лягли до підніжжя пам’ятника президента ЗУНР та до могили його батьків – Омеляна та Савини Петрушевичів, яку цьогоріч було віднайдено краєзнавцем Степаном Давидовським на старому кладовищі міста.
Перед учасниками віча від райдержадміністрації виступив перший заступник голови РДА "свободівець" Микола Чучман, який розповів коротку історію боротьби ЗУНР за українську державність, провів аналогію сьогоднішніх подій на сході України з подіями 100 річної давності. "Історично ворогом українців залишається московська орда, яка з часу свого створення намагалася знищити нашу державність, національну ідентичність, захопити нашу землю.
Палкі виступи перемежовувалися патріотичними піснями у виконанні юних вихованців та наставників будинку дитячої та юнацької творчості м.Буська, вокального жіночого колективу з с.Йосипівки, вже згадуваного хорового колективу працівників культури, який на завершення віча виконав Молитву за Україну — урочистий музичний твір, відомий також під назвою "Боже великий, єдиний, нам Україну храни».
У ці вихідні дні, 1-2 листопада, святкування 96-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки відбуватимуться також у інших населених пунктах району згідно планів органів місцевого самоврядування, а в бібліотеках діятимуть тематичні виставки.