неділя, 6 жовтня 2013 р.

Сільради Гумниськ, Новосілок, Купче та селища Олеська Буського району звернулись до депутатів обласної ради не голосувати за сланцеву угоду

Сільські ради Гумниськ, Новосілок, Купче та селища Олеська Буського району  на позачергових сесіях 30 вересня 2013 року закликали депутатів Львівської обласної ради, зокрема депутата-мажоритарника від свого округу, не голосувати за узгодження Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б. В." та товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Олеська".


Громади сіл, на території яких, або поблизу яких, можуть проводити видобування сланцевого газу, вважають, що Львівська обласна рада не має права голосувати за узгодження згаданого документа, оскільки це суперечить спільним інтересам територіяльних громад. Зокрема, сільські ради аргументують свою позицію тим, що угода не пройшла комплексної державної експертизи, згідно з частиною 2 статті 11 Закону України "Про угоди про розподіл продукції", а також в ній не передбачено гарантій для територіяльних громад на отримання не менш як 10 відсотків вартості прибуткових вуглеводнів та страхового покриття потенційних ризиків, пов'язаних з реалізацією цієї угоди.

Депутати сільських рад вирішили від імені виборців доручити депутатові Львівської обласної ради Богданові Козаку, обраному по їхньому мажоритарному виборчому округу, голосувати проти розгляду та проти узгодження обласною радою проєкту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", доки не буде дотримано їхніх вимог. Із таким закликом вони звертаються й до всіх депутатів обласної ради.
На сесіях був присутній заступник голови Буської районної ради Богдан Гринишин.

Немає коментарів:

Дописати коментар