четвер, 21 травня 2015 р.

22 травня у Буську відзначатимуть День Героїв. Вшануймо честь українських вояків — борців за волю України

22 травня на майдані Незалежності у Буську відбудуться заходи з відзначення Дня Героїв  за участю ветеранів національно-визвольної боротьби ОУН-УПА та воїнів АТО. 

Організатори просять прийти на свято у вишиванках та з українською національною символікою.

Перед початком заходу буде проведено ходу ветеранів, працівників культури району в супроводі духового оркестру до місця проведення свята та флешмоб активістів із зображенням Герба України.
Початок о 15.00.Довідка УНІАН. 
 Свято Героїв було започатковане Організацією українських націоналістів у пам`ять про борців за Україну: засновника та провідника ОУН, полковника Євгена Коновальця, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського та керівника української національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр. Симона Петлюри, які загинули в травні.
Детальніше читайте на УНІАН:http://www.unian.ua/society/360681-u-lvovi-vidznachayut-den-gerojiv.html

 З 1999 р., згідно рішення VII сесії Львівської обласної ради, Свято Героїв відзначають у третю неділю травня. Започатковане за ініціативою Львівського обласного об’єднання «Просвіта», КУНу й підтримане Львівською обласною і міською радами та низкою інших державних і громадських організацій.
 Травень обрано для вшанування Героїв, тому що саме в травні віддали своє життя кращі сини України: Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

Буська районна організація ВО "Свобода" вітає бущан з Днем вишиванки!


 Щороку в третій четвер травня всеукраїнське свято - День вишиванки. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Основна мета свята — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Сьогодні багато українців одягають вишиванки на роботу, в університет, школу та садочок. 
 Буські "свободівці" також долучилися до акції та вийшли на роботу в українському національному одязі.
 Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
 День вишиванки у 2015 році припадає на 21 травня. Організатори закликають всю Україну в це день одягнути вишиванку в знак єдності. Започаткована акція «Подаруй вишиванку захиснику», яка має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову з допомогою волонтерів планується передати вишиванки, аби вони служили оберегом. (За матеріалами вікіпедії).