понеділок, 29 вересня 2014 р.

Ірина Сех провела зустрічі з громадами сіл Буського району та привітала Бущан з днем народження міста

28 вересня 2014 року Народний депутат України від ВО "Свобода" Ірина Сех провела ряд зустрічей з громадами сіл Буського району та привітала бущан з днем народження міста.
 Ірина Сех - кандидат в депутати Верховної Ради України на позачергових парламенських виборах які відбудуться 26  жовтня цього року. Мета візиту - звіт перед громадою за період депутатської роботи та представлення своєї передвиборчої програми - "Українська перемога. Програма докорінних перетворень".
 Перша зустріч відбулася у с. Кудрявці, де священики провели поминальну панахиду біля дерев'яного хреста, за новітніми Героями України які віддали життя за незалежність держави. На заході виступив заслужений артист України, депутат Львівської облради, бандурист Остап Стахів. Друга зустріч відбулася з громадою села Новий Милятин, присутні помолилися за душі полеглих Героїв біля хреста Борцям за волю України. Ірина Сех у своєму виступі зазначила що ні бетеери, ні винищувачі не страшні українським воїнам які перебувають в зоні АТО, вони стоять за рідну землю, за свій народ. "Ніяка фізична сила не переважить, якщо за нас Бог з усім своїм небесним воїнством" - зазначила депутат.
 Опісля, зустрічі відбулися в селах Задвір'я та Яблунівка в яких тріо священиків “Новий час” виступили із духовно-мистецькою програмою “Щастя бажаємо вашому дому”. На заходах був присутній депутат Львівської облради від ВО "Свобода" Руслан Помірчий, який несе службу в зоні АТО та зараз перебуває у відпустці. "Свободівець" брав участь у боях на передовій зокрема під Слов'янськом. Він розповів громаді про ситуацію на фронті: "Бойовиками керують професійні російські військові. Сепаратисти отримали кращі зразки сучасної зброї і нове обмундирування. Найчастіше людей змушують ставати в живі щити. Бойовики користаються тим, що не можемо обстрілювати села, адже там багато мирного населення. Сепаратистів підтримують одиниці" - зазначив "свободівець".  В селі Кізлів виступив заслужений артист України, депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Роман Ковальчук, який виконав піні на патріотичну тематику. На заходах були присутні представники ВО "Свобода": Народний депутат України Ірина Сех, детутат Львівської облради Володимир Чехут, Голова Буської РДА Богдан Гринишин, заступники голови РДА Микола Чучман та Наталія Сервило, депутат Буської райради Володимир Юхима та Красненської селищної ради Ярослав Романовський.
 Згодом націоналісти долучилися до святкування Дня міста Буськ, в якому з самого ранку проходили різноманітні акції: велопробіг з національною символікою, виставка військової амуніції часів другої світової війни, футбольні матчі, концерти... Ірина Сех у своєму привітанні звернулася до присутніх: "З сумом, тривогою, але великою надією та вірою ми відзначаємо сьогодні день лелечого міста Буськ. З сумом тому, що в кожному куточку України поховані наші хлопці, герої Небесної сотні, українські військовослужбовці, які поклали життя за наше майбутнє, з тривогою - бо агресор стоїть біля наших кордонів, але з великою надією і вірою в те, що ми відстоїмо, відродимо нашу державу. У найважчі хвилини ми звертаємося до Бога, адже ми набираємося неймовірної сили та віри у наше майбутнє. Бо лише з нашою твердою вірою ми обов'язково переможемо, а Україна буде дійсно сильною та процвітаючою державою", - зазначила у своїй промові Ірина Сех.

пʼятниця, 26 вересня 2014 р.

Ірина Сех провела зустріч з прихильниками ВО "Свобода" у Буську

27 вересня 2014 року Народний депутат України від ВО "Свобода" Ірина Сех у приміщенні районного народного дому зустрілася з представниками громад більшості сіл Буського району. Серед присутніх в основному були прихильники націоналістичної партії ВО "Свобода": представники виконавчої влади району, депутати місцевих рад, члени партії, активісти, симпатики. На зустріч завітало понад 200 осіб. Відбулися обговорення щодо участі у виборчої кампанії ВО "Свобода" на позачергових парламентських виборах, координація роботи у Буському районі, зокрема активна участь прихильників партії у дільничних виборчих комісіях у якості її членів та спостерігачів з метою контролю прозорого та законного виборчого процесу.
 Одним з основних завдань зустрічі був підсумок результатів роботи Ірини Сех в якості Народного депутата України від нашого округу, презентація передвиборчої програми кандидата в Народні депутати - "Українська перемога. Програма докорінних перетворень", аналіз діяльності представників ВО "Свобода" у виконавчих органах влади Буського району (звітував голова Буської РДА Богдан Гринишин). Були вислухані пропозиції щодо діяльності партії на території району, узгоджено створення на території району виборчих штабів, формування організаційно-агітаційних мереж з метою донесення до виборця основних пунктів передвиборчої програми ВО "Свобода" Українська перемога. Програма докорінних перетворень": здійснення люстрації, скасування депутатської недоторканності, запровадження воєнного стану на сході держави, очищення військового командування від агентури Москви, повернення капіталу з офшорних зон, відновлення ядерного потенціалу, заборона комуністичної ідеології та інші... По завершенні зустрічі націоналісти заспівали український славень. 

До Утішківського чудотворного джерела

28 вересня о 15.00 год. запрошуємо на відпуст, який буде проводитися біля духовного центру: «Утішківське Чудотворне Джерело» з нагоди 10-річниці посвячення отцем монахом Василем Вороновським чину св. Теодора Студита.

Львівщина надає допомогу з протезування постраждалим у зоні АТО

За ініціативою Львівської ОДА реалізовується пілотний проект, який передбачає надання за спрощеною процедурою протезів для військовослужбовців, які постраждали у зоні АТО.
Про це повідомив т.в.о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський під час відкриття благодійного аукціону «Заради життя», який збирає кошти на допомогу п’ятьом військовим, які постраждали в зоні АТО.За інформацією організаторів аукціону, четверо з бійців потребують протезування.
«Завдяки реалізації пілотного проекту, вже п’ятеро військових змогли отримати протези високої якості та пройти необхідну реабілітацію”, – повідомив Юрій Турянський.
Керівник області запевнив, що Львівська ОДА сприятиме отриманню якісних протезів військовим, для допомоги яким проводиться благодійний захід. Він також відзначив вклад громадських організацій, волонтерів, митців та меценатів, які об’єднались задля повернення до повноцінного життя українських Героїв.

Довідка:
На цей час на Львівщині на лікуванні перебувають 170 бійців, які повернулися з зони АТО. З них 5 – у важкому стані. 200 військовослужбовців проходять реабілітацію, а 27 – потребують протезування.

середа, 24 вересня 2014 р.

Голова Буської РДА "свободівець" Богдан Гринишин зустрівся з учасником АТО, мешканцем Ожидова Ігорем Лущанцем

24 вересня голова районної державної адміністрації Богдан Гринишин зустрівся з військовослужбовцем з Ожидова Лущанцем Ігорем Богдановичем - учасником військових дій, які тривають на сході нашої держави.
Під час зустрічі очільник району Богдан Гринишин подякував п.Ігору від себе особисто і територіальної громади за мужність та героїзм, які властиві кожному з захисників Батьківщини під час виконання поставлених завдань по захисту суверенітету та територіальної цілісності держави. 
Також посадовець запевнив, що райдержадміністрація сприятиме військовослужбовцю (відповідно до його заяви) в отриманні за межами населеного пункту земельної ділянки орієнтовною площею 2 га для ведення особистого селянського господарства. 

Йосиф Ситник: "На Львівщині родичам героїв Майдану та АТО вже надають земельні ділянки"

У Львівській області станом на 22 вересня 2014 року вже майже дві сотні громадян, родичі яких загинули під час Революції гідности та антитерористичної операції, а також військових, які служать в АТО, виявили бажання отримати земельні ділянки для власного використання.
Про це повідомив перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, керівник обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Йосиф Ситник.
Ще в червні цього року на виконання рішень центральних органів влади Йосиф Ситник дав доручення управлінню Держземагентства у Львівській області та органам місцевого самоврядування зарезервувати відповідні земельні масиви з земель запасу державної власности для забезпечення сімей, родичі яких загинули під час Революції гідности та антитерористичної операції, а також для військовослужбовців Збройних Сил України та инших силових структур, що беруть участь в антитерористичній операції.
Загалом площа зарезервованих земельних ділянок станом на вересень 2014 року вже становить 991 га, з яких за межами населених пунктів визначено 60 земельних ділянок площею 479 га, а у межах населених пунктів – 121 земельну ділянку площею 512 га.
Зокрема, у Буському районі для учасників АТО зарезервовано земельних ділянок площею близько 232 га, Бродівському – 15 га, у Дрогобицькому – 50 га, Жидачівському – 108 га, Жовківському – 111 га, Золочівському – 15 га, Миколаївському – 60 га, Стрийському – 31 га, Яворівському – 47,9 га тощо.
Ці земельні ділянки призначені для індивідуального житлового будівництва та ведення особистого селянського господарства.
Як зазначив Йосиф Ситник, на території области проживає 49 членів сімей, родичі яких загинули під час Революції гідности, понад 250 членів сімей, рідні яких загинули у зоні АТО та понад вісім тисяч воїнів, які воювали і продовжують перебувати на східних теренах України та які мають право на отримання земельних ділянок. "Після проведення відповідних консультацій щодо надання земельних ділянок, 13 громадян вже виявили бажання отримати земельні наділи для ведення особистих селянських господарств. Окремі люди відмовляються від землі, проте заяви продовжують надходити як в обласну адміністрацію, так і до місцевих органів влади", – додав націоналіст.
Своєю чергою, військовослужбовці, щоб отримати земельну ділянку, повинні звернутися з відповідним документом, що посвідчує участь в антитерористичній операції. Це може бути посвідчення, довідка, наказ тощо. Також учасникам АТО держслужбовці повинні надати допомогу при складанні відповідного клопотання, забезпечити надання графічного матеріялу з бажаним місцем розташування земельної ділянки та в межах законодавства надавати всебічну консультативну допомогу щодо подальшого оформлення права власности на земельну ділянку.
Станом на сьогодні від учасників антитерористичної операції та родичів загиблих під час Революції гідности й АТО надійшло 187 клопотань, за результатами розгляду яких Держземагентством у Львівській області ухвалено 10 наказів про затвердження проєктів землеустрою та надано у власність земельних ділянок площею 1,14 га. Також перший заступник голови ЛОДА закликав инших громадян, які мають на це право, активно звертатися щодо надання земельних ділянок та визначатися з вибором місця їх розташування. "При надходженні клопотань Держземагентство невідкладно розгляне питання щодо ухвалення відповідних наказів", – зазначив Йосиф Ситник.
Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"

Богдан Гринишин зустрівся із керівництвом інвестиційної компанії по вирощуванню сільськогосподарських культур ТзОВ «ЛВ Лімітед»

23 вересня 2014 року голова Буської районної державної адміністрації Богдан Гринишин зустрівся із керівництвом інвестиційної компанії по вирощуванню сільськогосподарських культур ТзОВ «ЛВ Лімітед».
На зустрічі було обговорено виробничі питання, інвестиційні пропозиції. Напрацьовано спільне бачення допомоги органам місцевого самоврядування у вирішенні соціальних питань. Підприємство запропонувало допомогу в постачанні картоплі учасникам АТО.

Перший заступник голови райдержадміністрації "свободівець" Микола Чучман провів особистий прийом громадян Бущини

23 вересня 2014 року перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Чучман провів особистий прийом громадян.
До керівництва району звернулися з своїми проблемами мешканці населених пунктів: Буська та Топорова з питань сприяння працевлаштуванні та вирішення питання житлово – комунального господарства.
За результатами прийому керівником району частину питань вирішено під час прийому, по інших дано доручення щодо їх вирішення та можливості позитивного вирішення. Усього на прийомі в першого заступника голови райдержадміністрації М. Чучмана цього дня побувало 3 мешканців Буського району.

субота, 20 вересня 2014 р.

Перебуваючи у Буському районі, перший заступник голови ЛОДА "свободівець" Й.Ситник побував у палаці графа Бадені, в Задвірянській школі, дав інтерв’ю Буському радіомовленню

Під час перебування на теренах Бущини перший заступник голови ЛОДА Йосиф Синик у супроводі голови РДА Богдана Гринишина побував на території колишнього військового містечка №12, де ознайомився з станом, в якому перебуває пам’ятка архітектури - палац графа Бадені в Буську; відвідав Задвірянську ЗОШ І-ІІІ ступенів, де проводяться роботи в рамках реалізації проекту Українського Фонду соціальних інвестицій (УФСІ); дав інтерв’ю журналістам Буського радіомовлення щодо актуальних питань стану та перспектив розвитку Львівщини.

Перший заступник голови ЛОДА "свободівець" Йосиф Ситник провів виїзний прийом громадян Буського району

18 вересня у Буській райдержадміністрації за участю голови РДА Богдана Гринишина відбувся прийом громадян району першим заступником голови Львівської облдержадміністрації Йосифом Ситником.
До обласного посадовця звернулися громадяни за допомогою у вирішенні власних проблем, роз’ясненні важливих питань, які турбують громадськість Буського району. Зокрема: виділення фінансової допомоги на лікування дитини за кордоном; сприяння у виділенні земельної ділянки релігійній громаді Красного; необхідності здійснення дієвого контролю за здійсненням пасажирських перевезень на території області, дотримання власниками автотранспортних засобів встановлених Львівською ОДА тарифів на проїзд; порядку створення, забезпечення, функціонування територіальних батальйонів оборони; фінансування та ремонту доріг державного значення; дотримання цукровими заводами порядку вивезення з полів буряків; планові відключення електроенергії та заходи з енергоощадливості, що проводитимуться в області в осінньо-зимовий період.

У Буську побували медійники ТРК «Львів», які знімають телефільм про учасників революції Гідності

18 вересня в Буську побували журналісти телерадіокомпанії «Львів», які готують до випуску телефільм, в числі героїв якого наші земляки, які були учасниками революції Гідності в Києві. Серед них троє священиків УГКЦ: о.Богдан Юрків, о.Ярослав Лозовий, о.Олег Макар; громадські активісти, прості громадяни-патріоти, представники органів влади.

Перший заступник голови Львівської ОДА Йосиф Ситник та голова Буської РДА Богдан Гринишин стали учасниками семінару-практикуму «А ми тую січовую славу збережемо!»

«А ми тую січовую славу збережемо!» - саме таку промовисту назву мав кущовий семінар-практикум директорів та художніх керівників сільських Народних домів, проведений на базі Задвір`янського Народного дому.
Місце проведення семінару вибрано не випадково, адже у цьому сільському закладі культури ось уже 10 – років працює Народний чоловічий вокальний ансамбль «Січові стрільці». Керівник цього колективу – Роман Ладига. У тісній співпраці з директором Народного дому Володимиром Благим та художнім керівником Марією Благою він творить справжнє пісенне патріотичне дійство.
Розпочали семінар з гімну України та молитви «Отче наш», яку прочитав настоятель місцевого храму - отець Петро Гунчак.
Серед учасників семінару були представники обласної,районної та місцевої влади: перший заступник голови ОДА Й.Ситник, голова Буської РДА Б.Гринишин, Задвір`янський сільський голова Т.Дума.
Йосип Ситник у своєму виступі зазначив: «Патріотичний змаг січового стрілецтва, як спадок, передався воїнам сучасності, які нині, жертвуючи своїм життям, захищають рубежі Вітчизни. І саме тому Україна була і буде незалежною, суверенною державою. Ніякий ворог не подолає нашої свободи».
Голова Буської РДА Б.Гринишин побажав учасникам семінару нездоланної віри у перемогу нашого народу в боротьбі з російськими окупантами. «Але переможемо ми лише тоді, коли будемо єдині у думках та вчинках, щирій любові до Вітчизни, - сказав він.
Керівник відділу культури та туризму Буської РДА Л.Ціхоцька вручила подяки керівнику колективу «Січові стрільці» Р.Ладизі та директору Народного дому В.Благому. Учасники семінару поклали квіти до могили вояків УПА.
Завершальним етапом семінару стала многоголоса, промовиста «Червона калина» у виконанні усіх присутніх. 

В Буську завершується капітальний ремонт частин вулиць Шашкевича, Злуки, Валової, Сагайдачного, повністю ремонтують Садову та Петрушевича, проводиться поточний ремонт м-ну Незалежності та вул.Львівської

Одночасно на кількох вулицях Буська на завершенні капітальний ремонт асфальтового покриття, яке за сонячної погоди якісно, за наявності всієї необхідної техніки проводить Львівське ШРБУ- 65, яке базується у Запитові.
Інспектували стан проведених робіт сьогодні, 18 вересня, голова райдержадміністрації Богдан Гринишин і Буський міський голова Ростислав Сліпець. 
Як повідомив керівника району очільник міста, вже у п’ятницю, 19 вересня, усі ремонтні роботи на вулицях Шашкевича, Злуки, Валовій, Сагайдачного, Садовій, Петрушевича, майдані Незалежності та по вул. Львівській буде повністю завершено. На черзі вулиця Богдана хмельницького, яка також потребує якісного капітального ремонту.

На Львівщині створено «Телефон довіри – вибори 2014»

Для узагальнення проблемних питань щодо порушень виборчих прав громадян та їх вирішення на Львівщині створено «Телефон довіри – вибори 2014», – про це 17 вересня під час «круглого столу» щодо проведення позачергових виборів до Верховної Ради України повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців облдержадміністрації Федір Алейніков.
Він додав, що внутрішньо переміщені особи мають право взяти участь у виборах шляхом звернення у відповідні органи реєстру виборців, які формують реєстр виборців і тимчасово змінити своє місце голосування.
«Така практика вже мала місце на цьогорічних позачергових президентських виборах. Роз’яснювальна робота у цьому питанні проводитиметься через ЗМІ», – сказав Ф.Алєйніков.
Номери “Телефонів довіри – вибори 2014″ : (032) 299-92-85 та +38 067-492-13-79.

Село Ожидів в числі населених пунктів Львівщини, де облаштують дитячі майданчики загальною сумою у півмільйона гривень

На засіданні комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму депутати Львівської обласної ради погодили населені пункти, в яких коштом обласного бюджету встановлять 20 майданчиків вартістю 25 тис. грн. кожен.
Відтак, у цьому році в рамках програми встановлення дитячих ігрових майданчиків у сільських місцевостях Львівщини, майданчики запланували облаштувати у таких селах, як: Пониковиця (Бродівський р-н), Ожидів (Буський р-н), Суховоля (Городоцький р-н), Дуліби (Жидачівський р-н), Смереків (Жовківський р-н), Єлиховичі (Золочівський р-н), Жовтанці (Кам’янка-Бузький р-н), Крупське (Миколаївський р-н), Гусаків (Мостиський р-н), Боршів (Перемишлянський р-н), Містки (Пустомитівський р-н), Новий Витків (Радехівський р-н), Ралівка (Самбірський р-н), Труханів (Сколівський р-н), Волевин (Сокальський р-н), Страшевичі (Старосамбірський р-н), Верчани (Стрийський р-н), Нижнє Висоцьке (Турківський р-н), Старичі (Яворівський р-н) та в смт Підбуж (Дрогобицький р-н).
Таку інформацію надала прес-служба Львівської облради.
Роботи по облаштуванню дитячих майданчиків запланували проводити у вересні – жовтні поточного року. Для реалізації цієї програми виділили 500 тис. грн.
Додамо, що програма облаштування дитячих ігрових майданчиків у сільській місцевості Львівщини на 2014 рік була затверджена депутатами на сесії обласної ради 8 липня цього року.

Богдан Гринишин ознайомився з ходом проведення капітального ремонту вулиць Буська

16 вересня голова райдержадміністрації Богдан Гринишин спільно з Буським міським головою Ростиславом Сліпцем побував на вулицях Валова, Садова, Злуки районного центру, де підрядною організацією ШРБУ-65 проводиться капітальний ремонт із укладенням асфальтового покриття.
Керівник району ознайомився з станом і якістю виконаних робіт, поспілкувався з громадянами, які проживають на зазначених вулицях.

субота, 13 вересня 2014 р.

Ірина Сех: "Між владою і своїми виборцями обрала виборців"

Півроку тому народного депутата України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірину Сех призначили головою Львівської обласної державної адміністрації. Її врядування припало, без перебільшення, на найважчий найдраматичніший період в історії незалежної України. Ще нікому раніше не доводилося керувати областю під час війни. Нині Ірина Сех пішла з посади, і ми зустрілися із нею, аби почути з перших вуст про труднощі, які доводилося долати, що встигла зробити й що ні, хто допомагав і хто перешкоджав здійснювати зміни в області.
- Пані Ірино, відразу після виборів Президента Ви, як обіцяли, написали заяву на звільнення з посади голови ЛОДА, однак звільнили Вас лише всередині серпня. Чому так сталося, на вашу думку?
- Я написала заяву на звільнення, бо обрала посаду народного депутата, а не голови адміністрації, тобто між владою і своїми виборцями обрала виборців. Звільнили мене не відразу, вже навіть припинила чекати на указ Президента. Не хочу робити якихось висновків, однак звільнили мене якраз після того, як я наполегливо добивалися ротації або відпустки для воїнів 2-го батальйону 24-ї бригади, які майже два місяці воювали в самому пеклі й зазнали великих втрат. Ви знаєте, що цих хлопців таки відпустили додому на певний час. Також напередодні я вкотре звернулася до Президента з клопотанням про присвоєння звання Герой України (посмертно) двом бродівським льотчикам. І з усіх трибун я говорила про те, що не можна шкодувати нагород для людей, які віддали за незалежність найбільше – власне життя.
- Зараз ви не шкодуєте про те, що свого часу погодилися очолити Львівську облдержадміністрацію?
- Я знаю, що нічого в житті не трапляється випадково. Думаю, що мені судилося таке випробування і я його витримала. Перебуваючи у виконавчій владі, втратила як політик, мені досі доводиться розповідати людям, що те, що про мене казали деякі медіа, – це абсолютна брехня, і я доводжу це через суди. Доводилося працювати під постійним тиском підступних сил, які видавали себе за "громадськість". Якби не ця псевдогромадськість, яку представляли колишні члени Партії регіонів, прислужники режиму, вдалося б зробити набагато більше.
Водночас мені не соромно за свою роботу на посаді голови облдержадміністрації. Я працювала від ранку до півночі, без вихідних, не раз зриваючись від тривожних нічних телефонних дзвінків. Щодня в мене відбувалися наради з військовими – треба було забезпечити цивільний захист населення, сформувати батальйон територіальної оборони, знайти кошти – і бюджетні, й доброчинні для війська й для госпіталю. Знаєте, коли в Бродах і в Калинові почали проводити перші збори для мобілізованих, хлопці не мали на чому спати. Довелося шукати для них матраци, подушки, постіль. Із кожним днем з'являлися нові завдання, нові випробування, викликані загостренням ситуації на сході. Перші загиблі на війні… Ніколи не забуду тих похоронів, тих очей жінок і дітей, тих сліз матерів… Повернешся з чергового похорону й думаєш, що можна зробити, аби хоч якось компенсувати борг перед нашими героями. Так, я ініціювала зміни до обласної програми, за якою з бюджету отримали раніше по 100 тисяч гривень родини героїв Небесної сотні, аби родини загиблих на війні також отримали по 100 тисяч. Зараз уже й цих коштів бракує – дуже багато жертв, необхідні знову зміни до бюджету.
- Підтримка війська та зміцнення обороноздатності – це були ваші першочергові завдання на посаді?
- Так, ці питання вирішувалися в першу чергу. Як голова ЛОДА я мала забезпечити на Львівщині надійний тил, тобто подбати про забезпечення військових, про лікування поранених, про родини воїнів, про переселенців, які втікають від війни. Ми економили на всьому, щоб забезпечити першочергові видатки. На формування третього батальйону територіальної оборони виділено 1 млн грн з обласного бюджету, а ще 3 млн 720 тис. грн з інших джерел. Батальйон забезпечено одягом, взуттям, засобами захисту. Зараз він у зоні АТО, поблизу Луганська, де я його нещодавно провідувала й возила допомогу. Батальйон відзначено як один із найкращих і найбільш підготовлених. За сприяння та організаційної підтримки Львівської облдержадміністрації військова частина А2595 у Бродах отримала 300 матраців, 350 комплектів постільної білизни та 200 ковдр. Окрім цього, 500 матраців, 587 ковдр, 300 комплектів постелі, 170 подушок доставлено у військову частину А-3913, яка дислокується в Новому Калинові Самбірського району. Створено Фонд підтримки українського війська. За небюджетні кошти регулярно закуповують необхідні речі для війська, що відразу передають на схід. Це взуття, бронежилети, шкарпетки, гігієнічні засоби, батареї та інше технічне обладнання.
Я ініціювала програму підтримки війська, за якими 600 тисяч виділено на військові частини Львівщини, які беруть участь в АТО, 600 тисяч на батальйон МВС "Львів". За моїм клопотанням звільнено з полону сепаратистів двох військовослужбовців із Львівщини – Валерія Виноградова і Тараса Матвісіва. Адміністрація надала тимчасовий прихисток переселенцям, а це – понад 2 тис. громадян з АР Крим та понад 3 тис. осіб з Донецької та Луганської областей. Двері мого кабінету в ОДА практично не закривалися – весь час приходили люди зі своїми проблемами, і їх треба було вирішувати терміново, на місці. Відразу сідала за телефон урядового зв'язку і телефонувала міністрам, голові Верховної Ради, прем'єрові…
- Дехто закидає, що Львівщина має не найкращі показники соціально-економічного розвитку?
- Це неправда. Майже по всіх показниках на Львівщині зростання. І це, зважте, після того, коли область при минулій владі була вкінці рейтингів. Попри війну та економічну кризу, ми намагалися й дороги ремонтувати, й іноземні інвестиції залучати і програми писати та не забували їх виконувати. Скажімо, за результатами дослідження "Рейтингу інвестиційної привабливості регіонів 2014", презентованого 28 квітня 2014 року Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, Львівська область посідає перше місце. Упродовж березня–травня 2014 року обласна державна адміністрація розробила й подала на затвердження 18 обласних програм. Серед регіонів України за темпами зростання промислового виробництва Львівська область посіла 5 місце. За моїм клопотанням вдалося вирішити питання щодо відвантаження палива з шахт Львівщини. Також Львівський обласний центр медицини катастроф у квітні 2014 року отримав 42 санітарні автомобілі, які надійшли до районних центрів. Нам вдалося ліквідувати низку корупційних схем. Через те, що ми не дали старим кадрам красти, постраждав мій радник, який виявив у одному з департаментів ОДА серйозні зловживання, а вже наступного дня йому спалили авто. Ми намагалися ліквідувати корупційні схеми при проведенні тендерів, зокрема провели децентралізацію в царині пасажирських перевезень – тепер у кожному районі самостійно вибирають перевізників. Усього не перелічиш, але я готова звітувати й відповідати перед громадою області за кожен свій крок.
- Пані Ірино, ви неодноразово відвідували наших військових у зоні АТО. Які враження від цих поїздок? І чи не страшно вам було?
- Я їздила з гуманітарним вантажем до бродівських льотчиків, які базувалися на Дніпропетровщині, була в Запорізькій області в гостях у Новоград-Волинських вояків і, звичайно, в 3-му батальйоні територіальної оборони, який зараз на Луганщині, а також на Херсонщині, де зараз виконує завдання Тернопільських батальйон. На Луганщині, скажу щиро, було трохи страшно. Коли заступник комбата дав нам вказівки, куди і як ми маємо падати в разі "несподіванок" і коли ми їхали від райцентру на базу в супроводі бойових машин порожніми вулицями, а потім полями, то вже готувалися до того, що з лісосмуги можуть з'явитися терористи.
Але скажу, що це незабутні поїздки. Особливо приємно зустрічати знайомих, своїх земляків, хлопців, з якими була на Майдані в Києві і які зараз воюють на Донбасі. Хочеться їхати туди ще і ще, допомогти їм, чим можу, і отримати силу для подальшої боротьби.
Розмовляв Андрій Коваль

Газета "Голос відродження", 5 вересня 2014 року

четвер, 11 вересня 2014 р.

Буська ВО "Свобода" з національними прапорами зустрічала військових які поверталися з зони АТО додому у відпустку


Військовослужбовці 3-го батальйону 24-ої бригади повернулися з фронту додому у відпустку. Автобуси з військовими прямували трасою Київ-Чоп через Буськ. Націоналісти вітали військових національними прапорами, вигуками "Героям Слава". Військові повернулися додому лише у відпустку на декілька днів, а далі знову на фронт, як вони самі сказали "Бо треба Батьківщину захищати". На зустрічі були присутні працівники райдержадміністрації, установ району, школярі. Серед представників ВО "Свобода": голова Буської РДА Богдан Гринишин, заступники Микола Чучман і Наталія Сервило, депутати Буської районної ради Володимир Юхима та Андрії Ємець.
 Також на зустрічі була присутня Народний депутат України від ВО "Свобода" Ірина Сех, яка сьогодні провела низку зустрічей у Буському районі. Зокрема разом з головою Буської РДА Богданом Гринишиним відвідала Буське управління з експлуатації газового господарства ПАТ "Львівгаз" та привітала працівників із професійним святом. Побувала в школах і дитсадках району: Буськ, Сторонибаби, Андріївка. "Довго розмовляли і з педагогами, і з дітьми. У людей багато запитань. Всі хочуть знати, коли вже кінець війні: "Ви там ближче до "верхів", що там кажуть, що то далі буде?.." Якби знати... " - зазначила Ірина Сех.

Богдан Гринишин передав набір продуктів в зону АТО та побажав перемоги нашим воїнам в боротьбі з російськими окупантами

10 вересня голова Буської райдержадміністрації "свободівець" Богдан Гринишин разом з керівником апарату РДА Євгеном Кичурчаком зустріли колону військової техніки, яка направлялася в зону проведення антитерористичної операції у супроводі т.в.о. військового комісара Львівського обласного військкомату, підполковника Олександра Тіщенка.
Богдан Гринишин передав воїнам набір продуктів в зону АТО, побажав перемоги нашим воїнам в боротьбі з російськими окупантами та швидкого повернення неушкодженими до своїх рідних та близьких.

З перевізниками цукрових буряків проведено профілактичну бесіду щодо недопущення випадків перевантаження автотранспортних засобів


За дорученням голови райдержадміністрації Богдана Гринишина 10 вересня керівник апарату Євген Кичурчак спільно з працівниками відділення БДПС державної автомобільної інспекції при ГУМВСУ у Львівській області провели профілактичну бесіду з перевізниками цукрових буряків по дотриманню правил транспортування солодких коренів, недопущення перевантажень автотранспорту та встановлення більш високих бортів.
 Водіїв поінформовано про наслідки перевантаження автотранспорту, які призводять до руйнування дорожнього покриття та відповідальність, яка за це передбачена.

Буська РО ВО "Свобода" долучилася до толоки на території палацу Графа Бадені


9 вересня за ініціативи Буської РДА було проведено толоку на території палацу Графа Бадені. Участь у прибиранні території взяли кілька сотень людей: працівники Буської райдержадміністрації, Товариства "Бужани", Буської міської ради, районної лікарні та інших громадських організації та підприємств міста. Серед представників ВО "Свобода": Голова Буської РДА Богдан Гринишин, перий заступник голови Микола Чучман, заступник голови РДА Наталія Сервило. 
 Як зазначив голова райдержадміністрації Богдан Гринишин, необхідно провести ще декілька толок, аби повністю розчистити територію навколо палацу, адже за один день це зробити складно. Тому наступного сонячного погожого дня роботи по упорядкуванню досить значної території навколо палацу графа Бадені буде продовжено.

понеділок, 8 вересня 2014 р.

Буська райдержадміністрація запрошує громадськість райцентру на толоку в палац графа Бадені

Буська РДА запрошує мешканців районного центру Буська, всіх небайдужих громадян долучитися до благоустрою території навколо палацу графа Бадені, який передають з відання МВС у власність територіальної громади міста.
Початок о 14.00 год. З собою мати знаряддя праці: віники, граблі, сокири, пили.

субота, 6 вересня 2014 р.

З'їзд ВО "Свобода" одностайно ухвалив рішення про участь націоналістичної сили у позачергових виборах до Верховної Ради України

5 вересня 2014 року відбувся ХХІХ З'їзд Всеукраїнського об'єднання "Свобода". За рішенням Політради партії зібрання відбуватиметься у два етапи. Під час першого етапу делегати ухвалили рішення про участь "Свободи" у позачергових виборах до Верховної Ради України, які відбудуться 26 жовтня 2014 року. Відповідне рішення ухвалено одностайно.
З'їзд відкрили виконанням національного славня, а також хвилиною мовчання, якою націоналісти вшанували загиблих під час Революції Гідности та війни на сході України. Серед полеглих Героїв – понад два десятки свободівців. Олег Тягнибок повідомив, що, за попередніми підрахунками, зараз воюють 345 свободівців. Троє членів об'єднання загинуло на фронті, шестеро військових та декілька цивільних свободівців зараз в полоні. Невідомою є доля іще двох націоналістів.
З-поміж делегатів, які прибули на збори, – троє бійців-свободівців: Євген Городничук (Харківщина) із батальйону "Айдар", Тарас Личко (Львівщина) із "вісімдесятки" та Олександр Мартиненко (Київ) з "Донбасу". Націоналістів було нагороджено найвищою партійною відзнакою – золотим свободівським значком.
Лідер "Свободи" Олег Тягнибок у виступі наголосив, що частину з пунктів програми, з якою "Свобода" йшла на попередні вибори, було виконано – як-от повалення режиму Януковича. Деякі перебувають у процесі реалізації, зокрема вже було ухвалено в першому читанні законопроєкт про очищення влади – люстрацію, якої націоналісти вимагають ще з часу проголошення Незалежности України і яка мала би сприяти подоланню наслідків правління режиму Януковича. Але є те, чого українське суспільство досі не отримало. Ба більше, війна, яку розв'язала Росія проти України, ставить перед українцями нові виклики. У зв'язку з цим націоналісти вирішили удосконалити свою передвиборчу програму, аби вона максимально відповідала суспільним викликам.
Окрім того, під час брифінгу лідер "Свободи" повідомив, що рішення щодо партійного списку та висування кандидатів від націоналістичного об'єднання у мажоритарних округах буде ухвалено під час другого етапу З'їзду.
"Свобода" попередньо вже має кандидатів як по списку, так і у всіх 225 округах. Список формується фактично за процедурою пропорційної системи із відкритими списками. Усі обласні організації під час місцевих конференцій провели такий собі внутрішній праймеріз і подали на розгляд З'їзду списки із рейтингами кандидатів. На основі них і буде утворено список ВО "Свобода" на позачергових виборах ВРУ", – повідомив Олег Тягнибок.
Відповідаючи на запитання щодо партнерів, із якими "Свобода" веде перемовини, лідер об'єднання наголосив, що консультацій не відбувається із лівими силами, Партією регіонів та проєктами, утвореними з уламків колишньої партії Януковича.
"Нашими партнерами не можуть бути сповідники лівої ідеології. Також ними не можуть бути ті, що були або є політичними проєктами колишнього режиму Януковича. На цих виборах можуть бути подібні домовленості щодо розподілу округів за принципом 2012 року, коли "Свобода" отримала 36 округів, у 12 з яких здобула перемогу. Можуть бути домовленості як загалом по усій Україні, так і локальні – на певних територіях. Частково домовленості можуть бути не тільки з одним, а й з кількома партнерами. Особливість цих виборів очевидна, тому вона і диктує нам такі формати участи у виборах.
Ми не виключаємо можливости входження до нашого списку представників инших політичних сил, однак лише ідеологічно близьких – націоналістів. Перемовини триватимуть не довго, бо до останнього дня висування кандидатів уже залишилося не так багато часу", – зазначив лідер "Свободи".
Зазначимо, що другий етап З'їзду Всеукраїнського об'єднання "Свобода" відбудеться наступного тижня.
Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

Збереження палацу Бадені, організація військових тренувань та надання медичної допомоги, створення батальйону територіальної оборони - основні питання, що розглядалися під час наради, яку провів голова РДА Богдан Гринишин

5 вересня за участю керівництва РДА та райради, правоохоронних органів, товариства «Бужани», ЗМІ, депутатів районної та Буської міської рад, представників автомайдану, керівників приватних підприємств відбулася нарада з актуальних питань сьогодення району, яку провів голова РДА Богдан Гринишин.
Учасники наради розглянули, обговорили та прийняли рішення з питань порядку денного:
1. Про збереження замку графа Бадені в місті Буськ.
2. Організація толоки на території замку:
- Розподіл території (Л.Ціхоцька).
3. Відкриття на базі Красненської ЗОШ №2 навчально-тренувального центру для підготовки військової справи.
4. Курси надання первинної медичної допомоги (Є.Романюк).
5. Створення батальйону територіальної оборони «Буськ».

Богдан Гринишин ознайомився з ходом проведення робіт по очищенню та розширенню русла річки Рокитна у Буську

5 вересня "свободівці" голова районної держадміністрації Богдан Гринишин разом з Буським міським головою Ростиславом Сліпцем, заступником голови РДА Наталією Сервило побував на вул.Воляни у м. Буську, де розпочато роботи по очищенню та розширенню двох кілометрів річки Рокитна.
Як повідомив керівника району міський голова Р.Сліпець на проведення цих робіт виділено 130 тис. гривень.

Бущани вітали львівських десантників, які обороняли аеропорт Луганська, з поверненням додому

3 вересня, після шести місяців служби у зоні антитерористичної операції, додому повернулись близько 150 бійців 80 аеромобільної бригади ВДВ Збройних Сил України.
Три автобуси із військовослужбовцями близько 17.00 години державними прапорами, квітами, вигуками «Героям слава» зустрічали близько п’ятдесяти осіб з числа державних службовців, представників Обласного автомайдану, молоді біля кафе «Затишок» в м.Буську, де проходить автомагістраль Київ –Чоп.
 Також разом із іншими воїнами додому їде Тарас Личко – депутат Сокальської районної ради від ВО "Свобода", який на сході від самого початку антитерористичної операції. Тарас разом з іншими брав участь у важких боях обороняючи Луганський аеропорт.

понеділок, 1 вересня 2014 р.

Після 10 років руйнувань та розграбувань, зміни власників палац графа Бадені передають з державної в комунальну власність громади Буська

29 серпня в РДА відбулася розширена нарада, яку провів голова райдержадміністрації Богдан Гринишин, щодо збереження пам’ятки архітектури – палацу графа Бадені та передачі його з державної в комунальну власність громади м.Буська.
Участь у нараді взяли керівники органів влади району та міста, представники товариства «Бужани», начальник райвідділу міліції, громадські активісти, депутати, журналісти місцевих ЗМІ.
Як відомо, органи влади району, громада міста неодноразово протягом кількох років зверталися до інститутів органів центральної влади щодо позитивного вирішення питання передачі військових містечок територіальній громаді: Президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Львівської ОДА та облради, депутатів Верховної Ради України, в Міністерство оборони та Міністерство внутрішніх справ.
 Окрасою древнього Буська є унікальний в своєму роді палац графа Бадені 1810 року побудови, що розташований в центрі міста та який, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1761, включений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, пам’яток історії, монументального мистецтва та археології національного мистецтва.
Зараз перед владою району постало ряд актуальних питань: як зупинити руйнування пам’ятки архітектури, як не допустити чергових випадків вандалізму та крадіжок, де взяти кошти на першочергові ремонтні роботи.
Тому учасники наради запропонували створити Комітет порятунку Палацу, запросивши у нього усіх, кому не байдужа історична спадщина Бущини, хто зацікавлений у розвитку туризму.
На початках вирішено очистити прилеглу територію від чагарників, сміття та встановити цілодобове чергування з числа представників громадських організацій, не байдужих громадян.