субота, 30 травня 2015 р.

1 червня у Красному відбудеться поминальна панахида на місці поховань закатованих НКВД борців за волю України



Довідка.
В 1944-50 р.р. в Красному була катівня НКВС. В результаті проведених розкопок у 90-х роках на її місці  було виявлено 38 тіл. Люди загинули від тортур, на деяких черепах були металеві обручі, тулуб обмотаний колючим дротом, багато тіл впізнавали по зубах... З розповідей свідків трагедії: після відходу німців в катівні масово розстрілювали людей а тіла засипали шлаком. Були випадки коли місцеві хлопці викрадали тіла щоб поховати, адже родичі боялися упізнавати загиблих, це була загроза для родини...

пʼятниця, 29 травня 2015 р.

Голова фракції ВО "Свобода" Буської районної ради привітав зі святом останнього дзвоника випускників гімназії


Сьогодні - свято останнього дзвоника! 44 загальноосвітні заклади Буського району гідно відзначили цей особливий день для кожного школяра - початок літніх канікул, а також провели у доросле життя своїх випускників. Буська гімназія імені Євгена Петрушевича підготувала чудову урочисту церемонію незабутнього свята. На заході побували депутати районної ради від ВО "Свобода" Богдан Гринишин та Андрій Ємець. По шерензі вишикувані випускники у вишиванках заспівали Гімн України, поклали квіти до пам'ятника Євгена Петрушевича. Потім випускники отримали багато привітань від вчителів, батьків, гостей. Також вітання випускникам висловив голова фракції ВО "Свобода" у Буській районній раді Богдан Гринишин, який побажав ефективно використовувати знання здобуті у школі та здійснити всі свої плани. "Ніхто не може оминути школи. Ким би ти не був чи в тебе є діти чи внуки однак протягом усього життя ми причетні до навчального процесу" - зазначив свободівець.
 Богдан Гринишин вручив подяки учасникам Всеукраїнському конкурсу учнівських малюнків та творів "Герої у моїй родині" - Павлик Христині (7 років, учениця Буської гімназії ім. Є. Петрушевича з села Купче) та Казмірчук Юліані (11 років, учениця Буської гімназії ім. Є. Петрушевича з міста Буськ).

Депутати Буської районної ради від ВО "Свобода" провели зустріч з громадянами

29 травня на території автостанції у Буську депутати районної ради від ВО "Свобода" Богдан Гринишин та Володимир Юхима провели зустріч з громадянами. Зустріч проводилася біля партійного намету в якому націоналісти роздавали інформаційні матеріали щодо діяльності бойового крила політичної сили комбатантського об'єднання свободівців, яке бере участь в російсько-українській війні на сході -  "ЛЕГІОН СВОБОДИ".  Голова фракції ВО "Свобода" у Буській районній раді Богдан Гринишин дав відповідь на запитання громадян щодо подальшого розвитку ситуації на сході держави та участь націоналістів у цій війні. "Свободівці на передовій з перших днів війни, воюють у складі різних батальйонів "Айдару", "Азову", "Донбасу", згодом було створено батальйон спеціального призначення "Січ" в якому воюють переважно свободівці, а коли число воїнів сягнуло тисячі тоді виникла потреба у створенні "Легіону Свободи". Спеціальне об'єднання працює з досвідченими демобілізованими воїнами, проводить патріотичні вишколи та воєнно-патріотичне виховання молоді, займається волонтерською справою, допомогає військовим з реабілітацією, допомогає пораненим, підтримує сім'ї нашим героїв." - зазначив Богдан Гринишин.


Довідка:
 "Легіон Свободи" - комбатантське об'єднання усіх свободівців, які в складі Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів беруть участь у російсько-українській війні. Очолює "Легіон Свободи", до складу якого входять понад 1000 свободівців, командир добровольчого підрозділу "Карпатська Січ" Олег Куцин.

До "Легіону Свободи" входять 127 депутатів різних рівнів рад, держслужбовці, науковці, партійні керівники; 5 народних депутатів України VIIскликання (Руслан Кошулинський, Юрій Сиротюк, Олексій Кайда, Маркіян Лопачак, Андрій Тягнибок), 48 депутатів міських рад, 45 депутатів районних рад, 13 депутатів обласних рад, 4 керівники фракцій, 5 голів РДА, 1 голова ОДА.

На війні "Легіон Свободи" втратив 13 бійців. Це Олексій Коновалов (13 БТРО), Володимир Зюзь ("Айдар"), Віктор Голий (42 БТРО), Антон Цедік ("Донбас"), Віталій Коломієць ("Донбас"), Микола Томак (34 БТРО), Віктор Лавренчук (І ОТБ), Віктор Цимбал ("Січ"), Ігор Каплуненко (НГУ), Володимир Степанок (57 ОМБ), Анатолій Чупилка (95 ОАМБ), Олександр Чирцов ("Карпатська Січ"), Дмитро Коряк ("Азов").


69 бійців "Легіону Свободи" дістали поранення різного ступеню тяжкости.
48 бійців нагороджено найвищою партійною нагородою - золотим значком. Із них десятеро - посмертно.
15 бійців "Легіону Свободи" нагороджено державними нагородами. Антона Цедіка із батальйону "Донбас" - посмертно.

https://www.facebook.com/pages/Легіон-Свободи/941010692589530

вівторок, 26 травня 2015 р.

У Буську громадське військово-патріотичне об'єднання "Соколи" вшанувало українських Героїв

24 травня вулицями Буська пройшла смолоскипна хода за участі місцевих молодих націоналістів. На дійство прийшло понад пів сотні патріотів. Рух колони розпочався на площі Ринок. Тримаючи в руках національні прапори учасники акції скандували "Слава Україні! Героям Слава! Слава нації! Смерть ворогам! Україна понад усе! Герої не вмирають - вмирають вороги!" Потім юні патріоти помолилися біля меморіалу "Небесної сотні". Далі відбулася імпровізована літературна композиція на сцені перед "Народним домом" та перегляд документального фільму про військових АТО, захисників донецького летовища -  "Аеропорт".  Лідер ГО"Сокіл" Назар Михайлюк побажав усім учасникам акції стійкості у захисті державницьких інтересів.

неділя, 24 травня 2015 р.

У Красному відбулося віче-реквієм з нагоди Дня Героїв

(Знімки Романа Матвіюка. Буський медіа портал https://www.facebook.com/buskportal)
  24 травня у смт. Красне відбулося віче-реквієм з нагоди вшанування Дня Героїв. За участі священика та двох церковних хорів красненці помолилися за душі українських Героїв, які віддали життя за Україну. На віче були присутні преставники громадських організацій, громадські активісти селища, керівництво району, діти. Хори обох церковних парафій Красного заспівали чудові українські патріотичні пісні. Потім зі своїми піснями виступили діти.
 Також відбулися виступи депутатів та представників влади району, зокрема у своєму виступі перший заступник голови Буської РДА Микола Чучман подякував українським Героям які сьогодні боронять державу від ворога, подякував за їхню мужність, любов до батьківщини та відданість присязі.

У Буську відбулися заходи з відзначення Дня Героїв


22 травня у Буську відбулися заходи з вшанування пам'яті українських Героїв, які віддали своє життя за Україну. У зв'язку з погодніми умовами урочистості заходи відбулися в сесійному залі Буської районної ради. Та це не завадило належним чином вшанувати українців які віддали своє життя за нашу незалежність і продовжують це робити в сьгоднішній час.
 На заходах були присутні втерани УПА, учасники АТО, представники громадськості, працівники установ міста, вчителі, лікарі, діти. Останні в свою чергу вручили квіти ветранам УПА та воякам АТО. В залі звучала низка українських пісень в якості музичних подарунків для наших Героїв - "Мальви", "Стрілецький романс", "Над землею тумани".
 Перед присутніми виступили керівники району, зокрема перший заступник голови Буської РДА Микола Чучман, який звернув увагу на нескореності української нації. "Вояки українського козацтва, УСС, УГА, УПА, а тепер АТО назавжди залишаться у пам'яті наступних поколінь як Герої, які не дали ворогу зруйнувати українську державу, знищити нашу мову, культуру, пісню, національну ідентичність. Україна пержила різні етапи окупації - німецької, більшовицької, які супроводжувалися репресіями проти українців як нації, але через жертовність наших Героїв вдалося пережити всі тортури, голодомори, депортації та зберегти українські цінності. " - зазначив Микола Чучман.

четвер, 21 травня 2015 р.

22 травня у Буську відзначатимуть День Героїв. Вшануймо честь українських вояків — борців за волю України

22 травня на майдані Незалежності у Буську відбудуться заходи з відзначення Дня Героїв  за участю ветеранів національно-визвольної боротьби ОУН-УПА та воїнів АТО. 

Організатори просять прийти на свято у вишиванках та з українською національною символікою.

Перед початком заходу буде проведено ходу ветеранів, працівників культури району в супроводі духового оркестру до місця проведення свята та флешмоб активістів із зображенням Герба України.
Початок о 15.00.



Довідка УНІАН. 
 Свято Героїв було започатковане Організацією українських націоналістів у пам`ять про борців за Україну: засновника та провідника ОУН, полковника Євгена Коновальця, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського та керівника української національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр. Симона Петлюри, які загинули в травні.
Детальніше читайте на УНІАН:http://www.unian.ua/society/360681-u-lvovi-vidznachayut-den-gerojiv.html

 З 1999 р., згідно рішення VII сесії Львівської обласної ради, Свято Героїв відзначають у третю неділю травня. Започатковане за ініціативою Львівського обласного об’єднання «Просвіта», КУНу й підтримане Львівською обласною і міською радами та низкою інших державних і громадських організацій.
 Травень обрано для вшанування Героїв, тому що саме в травні віддали своє життя кращі сини України: Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

Буська районна організація ВО "Свобода" вітає бущан з Днем вишиванки!


 Щороку в третій четвер травня всеукраїнське свято - День вишиванки. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Основна мета свята — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Сьогодні багато українців одягають вишиванки на роботу, в університет, школу та садочок. 
 Буські "свободівці" також долучилися до акції та вийшли на роботу в українському національному одязі.
 Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
 День вишиванки у 2015 році припадає на 21 травня. Організатори закликають всю Україну в це день одягнути вишиванку в знак єдності. Започаткована акція «Подаруй вишиванку захиснику», яка має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову з допомогою волонтерів планується передати вишиванки, аби вони служили оберегом. (За матеріалами вікіпедії).

понеділок, 11 травня 2015 р.

Дорогі наші Матері!

Вже традиційно в другу неділю травня ми відзначаємо одне з найтепліших та найщиріших свят - День Матері. Дякуємо Вам за Вашу любов та чудодійну материнську молитву, що оберігає нас упродовж життя.
Молімося, щоби цей рік приніс нам перемогу. Зичу, щоби Ваші очі зволожували лише сльози радості та щастя. Нехай Богородиця охороняє Ваших дітей та дарує спокій і мир кожній українській родині.
Вірю, що кожна мама у цей день почує від своєї дитини, від свого чоловіка слова вдячності за Вашу неповторність, й віддане серце. Щастя Вам і доброї долі для Ваших дітей!
Нехай Господь пошле Вам міцного здоров'я і радості, а біль та смуток хай обходять Вас, наші рідні, стороною! Поки Ви з нами − ми почуваємося дітьми. Щасливими і захищеними, готовими до перемог на СВОїй, БОгом ДАній землі!
Олег Тягнибок, Голова ВО "Свобода", Об'єднання українок "Яворина"

неділя, 10 травня 2015 р.

Буська ВО "Свобода" разом з МГО "Сокіл" долучилися до вшанування загиблих у Другій світовій війні траурною ходою

8 травня у Львові пройшла мовчазна хода пам'яті за загиблими у Другій світовій війні та жертвами тоталітарних режимів. В акції, яку проводила Львівська міська організація ВО "Свобода" взяло участь більше 100 патріотів. Активісти зібралися о 18.00 на площі Шашкевича біля пам'ятника жертвам політичних репресій і запаливши лампадки пройшли до пам'ятника Тарасові Шевченку. У центрі колони молодь несла великий плакат з написом "КОМУНІЗМ=СМЕРТЬ". Потім біля пам'ятника Тарасові Шевченку відбулася поминальна панахида за загиблими у Другій світовій війні та жертвами тоталітарних режимів.

понеділок, 4 травня 2015 р.

Буські "свободівці" долучилися до урочистих проводів бійців "Карпатської Січі" на фронт

4 травня у Бродівському районі відбулися урочисті проводи бійців окремої добровольчої чоти "Карпатська Січ" на фронт. Воїни-"свободівці" відправилися в зону проведення антитерористичної операції на сході України. Перед від'їздом вони поклонилися та поклали квіти до пам'ятника воякам дивізії "Галичина".

Буська районна організація ВО "Свобода" взяла участь у заходах з відзначення 100-ї річниці бою за гору Маківка

 2015 року виповнюється 100 років від дати легендарного бою Український Січових Стрільців проти російських окупантів за гору Маківку. Імперські війська тоді зазнали нищівної поразки. Вшанувати пам'ять вояків УСС, які загинули в бою з російськими окупантами, зібралися тисячі українців.
 На урочистостях були присутні представники патріотичних рухів, громадських оранізацій, державних діячів, влади, депутатів, молодіжної організації "Студентська Свобода"; бійці "Соколу", пластуни, товариство "Пам'ять". Також схилити голову перед подвигом хоробрих січових стрільців приїхали члени Буської районної організації ВО "Свобода" у складі 14 осіб. Учасники заходів поклали квіти та лампадки до поховання січових стрільців . Потім відбулася реконструкція бою за гору Маківка, яку відтворили представники товариства "Пам'ять".
 Під час виступу голова ВО "Свобода"  Олег Тягнибок закликав схилити голови перед Легіоном Українських Січових Стрільців, які у невеликій кількості таки змогли зупинити російські війська. Націоналіст наголосив, що зараз історія повторюється: патріоти у ЗСУ, Нацгвардії, добровольчих батальйонах і нині стоять на обороні територіяльної цілісности України та захисту Европи від орди. Однак нині на Заході не можуть зрозуміти, що саме тепер на Донбасі, після ста років переможного бою за Маківку, українські патріоти знову зупиняють криваві орди большевиків, московської навали - боронячи не лише Україну, але й Европу. 
"Уже кожен зрозумів, що ніякі домовленості з ворогом, з московським окупантом, а тим паче з терористами не призведуть до української перемоги. До миру на нашій землі може призвести лише міцна українська військова потуга, яка знищить ворога. Це має розуміти чинна влада, адже треба посилювати військо. Окрім того, усередині країни необхідні жорсткі санкції проти російського бізнесу. Україна має домогтися, щоби міжнародний тиск на Кремль тривав і зьільшувався", - зазначив Олег Тягнибок.
 Лідер "Свободи" нагадав, що молодь, патріоти, зокрема і свободівці, уже багато років приходять на Маківку - набираються духовної сили, патріотизму та проводять вишколи. Багато з них зараз реально воюють з окупантом.
 "Напевно більше 20-и разів свободівці проводили тут вишкільні табори. І нині уже під прапорами "Сокола", "Свободи" тут стоять хлопці, які повернулися з передової російсько-української війни. Тут герої наших добровольчих батальйонів, які реально воюють проти московського окупанта: Володимир Назаренко, що вийшов із Дебальцівського котла, Юрко Черкашин, який воює у Пісках, свободівці-бійці ЗСУ, добровольчих батальйонів", - розповів Олег Тягнибок.