четвер, 21 травня 2015 р.

Буська районна організація ВО "Свобода" вітає бущан з Днем вишиванки!


 Щороку в третій четвер травня всеукраїнське свято - День вишиванки. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Основна мета свята — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Сьогодні багато українців одягають вишиванки на роботу, в університет, школу та садочок. 
 Буські "свободівці" також долучилися до акції та вийшли на роботу в українському національному одязі.
 Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
 День вишиванки у 2015 році припадає на 21 травня. Організатори закликають всю Україну в це день одягнути вишиванку в знак єдності. Започаткована акція «Подаруй вишиванку захиснику», яка має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову з допомогою волонтерів планується передати вишиванки, аби вони служили оберегом. (За матеріалами вікіпедії).

Немає коментарів:

Дописати коментар