пʼятниця, 19 грудня 2014 р.

До 106-ї річниці Степана Бандери, яку відзначатимемо 1 січня 2015 року, в Буському районі заплановано провести ряд заходів

Голова районної державної адміністрації Богдан Гринишин виступив з ініціативою на належному рівні відзначити у Буському районі 106-у річницю з дня народження українського політичного діяча, ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху ХХ століття Степана Бандери.
Зокрема, відділом культури та туризму райдержадміністрації заплановано провести в останню декаду грудня та протягом січня такі заходи:
1. 24 грудня 2014 року - Круглий стіл на тему: «Степан Бандера» – практик, теоретик, містик націоналістичного руху (на основі лекції Ірини Фаріон).
2. 24 грудня 2014 року - Перегляд фільму «Степан Бандера» у методичному кабінеті РНД.
3. У січні 2015 року - Виставка художньої, публіцистичної документальної літератури бібліотеки району протягом січня 2015 року.
4. У січні 2015 року - Виставка світлинної спадщини Степана Бандери,доповнена його цитатами у центральній бібліотечній системі.

В освітянських закладах Бущини у переддень відзначення 106-ї річниці з дня народження Степана Бандери проведуть тематичні уроки, під час яких школярі ознайомляться з повним небезпек та героїзму життєвим шляхом цього видатного українця, який віддав своє життя за волю і незалежність Української держави.
Довідково. Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів, яке належало Австро-Угорської імперії, в сім’ї греко-католицького священика.
У студентські роки став членом Української військової організації, а згодом – Організації українських націоналістів. Його кар’єра стрімко пішла вгору, і вже за кілька років Бандера став територіальним керівником ОУН на західноукраїнських землях.
У 1934 році Бандеру заарештувала польська влада, його засудили до страти, яку згодом було замінено на довічне ув’язнення. У 1936-1939 роках він відбував термін у польських тюрмах, а свободу здобув у вересні 1939 року завдяки нападу Німеччини на Польщу.
Після розколу ОУН Бандера став керівником так званої ОУН (б) – "бандерівського руху".
Після початку Другої світової війни німці заарештували Бандеру за спробу проголошення самостійної Української держави і відрядили до концтабору Заксенгаузен.
Його випустили з концтабору в 1944 році, і за три роки Бандера став керівником Проводу ОУН.
У 1959 році Бандеру вбив агент КДБ Богдан Сташинський. Знаряддям убивства був пістолет-шприц із ціаністим калієм, агент сховав його у згорнутій у трубку газеті.
У 2010 році Бандері було посмертно присвоєно звання Героя України. Проте вже за рік рішення скасували через відсутність у нього громадянства України.

Немає коментарів:

Дописати коментар