вівторок, 25 лютого 2014 р.

Відбулася зустріч керівництва Буської районної ради з працівниками РДА

25 лютого в сесійному залі Буської районної ради відбулася зустріч керівництва райради з працівниками райдержадміністрації, обговорювалося питання політичної ситуації в державі та необхідності проведення люстрації в районі. 
 Перед присутніми виступили керівники Буської районної ради, зокрема заступник голови Буської райради "свободівець" Богдан Гринишин, який зазначив, що більша частина працівників Буської РДА підтримувала Майдан матеріально та морально.
 Було засуджено дії першого заступника голови Буської РДА Марії Яцик, яка зійснювала тиск на окремих працівників, змушуючи їх вступати до "Партії Регіонів". За результатами зібрання було вирішено опечатати кабінет першого заступника голови РДА Марії Яцик, яка на даний час перебуває на лікарняному. За інформацією інтернет-ресурсів району, Марія Яцик також причетна до корупційних дій, зокрема до отримання нею значних хабарів, у РДА не на "диктофон" повідомляють про зацікавленість прокуратури деякими фактами її діяльності.
 Також стало відомо з достовірних джерел, що голова Буської РДА Володимир Сай написав заяву на звільнення з займаної посади.

У Буську відбулося народне Віче

 23 лютого біля приміщення Буської районної ради відбулося велелюдне народне Віче. Бущани молилися за душі полеглих Героїв Майдану, дякували повстанцям за перемогу над кривавим режимом, також слова подяки звучали всім людям які допомагали Майдану. На віче були присутні священики всіх конфесій району, депутати місцевих рад, представники громадських організацій, члени самооборони майдану, вчителі, діти... Кількість учасників віче понад 500 осіб.
 На заході відбулися виступи представників самооборони та учасників подій на Майдані в Києві. Люди, обговорюючи ситуацію в країні, висловлили свою точку зору подальшого розвитку держави: застерігали нову владу не піти шляхом очільників "помаранчевої революції" та не втратити завойоване на майдані, проводити докорінні зміни на місцях - у районі, зокрема люстрацію, нікому не давати хабара, а також побажали, щоб Майдан стояв до 25 травня, поки остаточно не сформується виконавча влада. Люди скандували Ганьба! - корупціонерам району, які активізувалися навіть на сільському рівні, продажним членам виборчих комісій, через яких до влади проник окупаційний режим, суду та прокуратурі району, (яка за вказівкою адміністрації Януковича відмінила 6 рішень Буської районної ради), "смотрящим" сторонибабського спиртзаводу. 
  Бущан закликали не бути байдужими і вірити у зміну суспільства та відстоювати свою перемогу...
 Після віча відбулася хода до пам'ятника Скорботи.

субота, 22 лютого 2014 р.

У селищі Олеську "регіонал" стріляв у людей з пістолета

Учора пізно ввечері в селищі Олесько Буського району недавній член фракції Партії регіонів у Буській районній раді Володимир Сисун стріляв у людей з травматичного пістолета. Про це повідомив заступник голови Буської райради свободівець Богдан Гринишин.
Як розповіли потерпілі, Сисуну видалося, що хлопці написали на його брамі "Регіонал", і він змусив їх стирати напис, погрожуючи пістолетом.
"Ми з хлопцями йшли селищем, коли нас наздогнала автівка. З неї вийшли кілька чоловіків і почали звинувачувати, що начебто ми написали на брамі Сисуна образливі слова. Ми заперечили ці звинувачення, але вони нам пригрозили і забрали одного хлопця, аби він відмив напис", – розповідає 19-річний Дмитро Лішньовський.
В інцидент втрутився селищний голова і члени народної самооборони. Тоді приїхав сам Володимир Сисун, який спочатку погрожував, потім витягнув пістолет, вдарив ним Дмитра по голові й вистрелив, травмувавши хлопцеві лопатку.
Як повідомляє заступник голови Буської районної ради, громада селища дуже обурена такими діями депутата, який в світлі останніх подій позірно вийшов із фракції ПР. Люди збираються пікетувати райвідділ міліції, вимагаючи справедливого покарання для Володимира Сисуна.
Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"

середа, 5 лютого 2014 р.

Буська міська рада визнала Народну Раду України

5 лютого 2014 року на сесії Буської міської ради з ініціативи фракції ВО "Свобода" депутати ухвалили рішення про визнання Народної Ради України органом, уповноваженим представляти інтереси народу України. Також депутати ухвалили рішення про створення муніципальної дружини. Одним з керівників підрозділу муніципальної дружини обрано депутата від ВО "Свобода" Володимира Ступака. За ініціативою фракції ВО "Свобода", рішенням сесії, в приміщенні Буської міської ради створено пункт обігріву населення.

вівторок, 4 лютого 2014 р.

Осередок гуртування Краснян - мобілізаційний пункт підтримки Майдану

Старе приміщення  селищної ради не стоїть пусткою: тут вже два тижні працює мобілізаційний пункт громади Красного і навколішних сіл.
      Чергують у ньому люди з ранку до пізнього вечора, називають його Красненським штабом національного порятунку.
     Сюди надходять кошти на підтримку столичного Майдану, сюди приносять люди харчі, теплий одяг, медикаменти. Тут організовуть гурти для відправлення до Києва. Звідси тримають постійний зв'язок із Буськом, Львовом, Києвом.
У день нашого візиту черговими по штабу були Мар'ян Длугош, голова районного Братства ОУН-УПА,  Ярослав Коза, представник непохитної старшої гвардії, який вже не раз побував на протестах Євромайдану.
     І хоч на дворі лютує зима, у приміщенні теплий дух від старої пічки, від гарячих дискусій, які часто виникають в колі однодумців та від надії, що у країні неминучі зміни до кращого.

Опубліковано "Буське Радіо" http://byskeradio.blogspot.com/


субота, 1 лютого 2014 р.

Чому фракція ВО «Свобода» не підтримала затвердження бюджету Буського району на 2014 рік ?

 Ознайомившись із запропонованим на затвердження районної сесії проектом бюджету Буського району на 2014 рік, фракція депутатів  ВО «Свобода» в районній раді вважає, що суми, виділені Кабінетом  Міністрів  на бюджетний 2014 рік є недостатніми, і повинні бути дофінансовані державою в повному обсязі.
 Проаналізувавши фінансові пропозиції в медичній галузі, ми побачили, що капітальні видатки на цей рік є нульовими, а якщо подивитись на цифри по харчуванні і порівняти не з 2013 роком, а 2012 роком, то ми побачимо, що в 2012 році на одного хворого було виділено 12 гривень на день, а в 2013-2014 році пропонується близько 7 гривень. Зростання немає, а лише спад. Це призведе до того, що керівництво медичної галузі буде змушене звертатись до фельдшерів і сільських голів з проханням заготовити картоплю, моркву, капусту для того, щоб забезпечити їжею хворих які перебувають на стаціонарному лікуванні. Кадровий штат  працівників в медицині наразі такий: потрібно 200 лікарів , а є 120, медсестер 446, а є 286, тому скорочення ліжко-місць є неможливим. В загальному, лише на заробітну плату не вистачає 2 мільйони гривень. Всі ці цифри будуть змушувати керівництво медицини в районі утримувати галузь на межі існування, що призведе до того, що весь тягар лікування хворих буде покладений на професіоналізм лікарів і на фінансову спроможність людей, в яких буде потреба у лікуванні. Багато наших громадян не будуть мати змоги звернутись за медичною допомогою, у звязку із нестачею коштів. В цивілізованих країнах на медичну галузь виділяється 5% ВВП, а в нас лише 2.5%. Минулого 2013 року районна рада отримувала листи держдепартаменту облдержадміністрації із рекомендацією зменшувати фінансування медицини на 1 млн. 237 тис. грн. Чи будемо ми отримувати такі ж негативні рекомендації в 2014 році, залишається питанням. Відносно пільгових категорій громадян, які мають право на безкоштовне придбання ліків, можна тільки поспівчувати лікарям, які будуть виписувати рецепти. Одним хворим будуть пропонувати оплатити половину рецепту, а іншим взагалі не зможуть відшкодувати вартості ліків.
 Галузь освіти залишиться недофінансованою. Влітку, директори шкіл будуть змушені звертатись за допомогою до батьків школярів, щоб зробити хоча б мінімальний ремонт класів. Це породжує великі освітні нерівності. Школа, яка має забезпечену батьківську громаду, має зовсім інші умови для надання якісної освіти, ніж школи де навчаються діти із соціально незахищених родин. Внаслідок цього, діти із сільської місцевості мають нижчі шанси вступити на бюджет у системі вищої освіти. Всі школярі повинні мати однакові стартові умови, але нажаль цього немає. Освіту розглядають як витратну сферу, а її слід визначати як сферу інвестицій у майбутнє, бо доходить до того, що у деяких школах протікають дахи, а вирішити цю проблему без належного фінансування не вдається.
 Галузь культури утримується лише на ентузіазмі керівників народних домів і громадян, які беруть участь в різних мистецьких конкурсах і оглядах, виїзди на них відбуваються за їхні власні кошти. Ремонти приміщень для гурткової роботи в 2013 році проводилися за рахунок батьків, діти яких хочуть займатися творчістю; 2014 року ситуація не зміниться.
 Галузь спорту забезпечена лише заробітною платою. Виїзди на спортивні змагання наших дітей, які вкрай необхідні і дають змогу відчути дух конкуренції і стимулюють до зацікавленості спортом повністю фінансуються  батьками. Про придбання канцтоварів, спортивного інвентарю, медалей, кубків, учасникам змагань доводиться лише мріяти.
 Висновок. Бюджет є антисоціальним. Держава вирішила, що громадяни зможуть виживати за свій рахунок; кошти є лише на спецпідрозділи і зброю  проти власного народу. Фракція ВО «Свобода» в районній раді не підтримала запропонований бюджет на 2014 рік.
 Вся діяльність і офіційна позиція щодо голосування фракцій Буської районної  організації ВО «Свобода» висвітлюється  на офіційному веб-ресурсі: svoboda-busk.blogspot.com

Заступник голови Буської районної ради
Фракція ВО «Свобода»

Гринишин Б.Д.