пʼятниця, 29 березня 2013 р.

Народний депутат України Ірина Сех та заступник голови Буської районної ради «свободівець» Богдан Гринишин взяли участь у передачі «Народний контроль» на телеканалі ЗІК

    Народний депутат України Ірина Сех та заступник голови Буської районної ради «свободівець» Богдан Гринишин взяли участь у дискусії на передачі «Народний контроль» на телеканалі ЗІК, яка була присвячена розвідуванню та видобутку сланцевого газу на території України.
   Що стосується Буського району, де є велика щільність населення, то на його території знаходяться великі запаси підземних мінеральних вод, екологічні об’єкти, проходять головні розломи, і тому, коли ми отримали інформацію щодо можливості розвідки і видобутку сланцевого газу, були проведені громадські обговорення по всьому районі.
   В нас склалося враження що громадян оберігають не від можливих екологічних ризиків, а від інформації про них. В громади виникає багато запитань, а саме:
   Щодо використання земельних наділів, які перебувають у користуванні громадян, чи можуть вони бути вилучені для так званих суспільних потреб ?
   Чи будуть укладені угоди з кожним власником земельного паю ?
   Чи буде заключено страхові угоди на випадок нештатних подій і чи зможе громада зупинити процес видобутку сланцевого газу, якщо буде завдана шкода екології  або земельним наділам ?
   Який період часу буде відбуватися сейсмічна розвідка ? Як відомо вона потребує  використання великогабаритної техніки, яка рухається  на відстані 25 метрів одна від одної, адже вільних земель які не обробляються в нас майже немає, на них можуть проводитися сільськогосподарські роботи, а сейсморозвідувальні роботи тривають від 6 місяців до 1 року.
   При проведенні робіт знімають верхній родючий шар землі, що буде з ним під час зберігання і чи відновиться його якісний склад при завершенні робіт, якщо свердловина працюватиме багато років, чи не призведе це до зміни структури ґрунту і зниження його родючості ?
   Де будуть утилізовувати відпрацьовані води задіяні для гідророзриву пласту ? Чи є місця де можна скидати забруднені води, адже відсутні відстійники для таких потреб ? В США є Марселовське родовище, яке розташоване в пустелі і кількість проживаючого населення становить 2 людини на квадратний кілометр, тоді як в нас – 65 осіб.
   Де будуть брати необхідний об’єм води і піску та як здійснюватиметься оплата за них, адже для забору води повинна бути ліцензія на дозвіл користування надрами ?
   Які саме хімічні розчини будуть застосовуватися для гідророзриву і чи відповідають вони всім санітарним нормам згідно українського законодавства ?
   Чи прописано в угоді між Україною і компанією «Шеврон» принцип розподілу готової продукції ? Як саме розподілятиметься видобутим газом компанія ? Чи не буде вона продавати частину свого газу закордон ?
   У 1949 році на Західній Україні проводилася розвідка нафти. В смт. Олесько Буського району була пробурена свердловина на глибину 1490 метрів, але замість нафти знайшли мінеральну воду. Свердловина була законсервована, а в 1959 році на її базі вирішили збудувати завод мінеральної води. Вода належала до класу лікувально-столових. В 1976 році на Західній Україні пройшов землетрус внаслідок якого відбулося перекриття пластів і хімічний склад води зазнав змін – вода поступово перейшла з класу лікувальних в столову. Ступінь мінералізації води змінився з 4 мг/літр до 1 мг/літр. Тому було прийнято рішення  законсервувати свердловину і пробурити іншу. В 1980 році на глибині 730 метрів було знайдено сірководневу воду з таким самим хімічним складом що і на початку експлуатації першої свердловини. Басейн із сірководневою водою бере початок із Кременецьких гір і закінчується в Сихівському районі м. Львова.
   Нам потрібно зайнятися енергетичним збереженням, а 5 мільярдів кубометрів метану щороку викидається в атмосферу. В Україні є найвищий рівень розорюваності земель, сьогодні можливо газ є, а завтра вичерпається, а земля дасть змогу жити, отримувати доступ до нормального продовольства і питної води. Потрібно проводити відповідні тести, бо дане питання недостатньо вивчене.

вівторок, 19 березня 2013 р.

Чому служба Буського райавтодору не працює повноцінно?

  Під час надзвичайної ситуації яка склалася в Буському районі щодо розчищення автошляхів від снігу, служба Буського райавтодору виявила неспроможність виконувати покладені на неї обов'язки. Техніки для прибирання снігу жителі району майже не бачили, а основний тягар по розчищенню доріг випав на фермерські господарства та на ініціативу громадян.
 На жаль, господарства немають відповідного технічного обладнання для таких потреб і пісково-соляної суміші для посипання доріг в них також немає. Розбалансованість гілок влади призвела до сумних наслідків: ніхто нізащо не відповідає і впливу на служби району виконавча вертикаль влади немає. На наш погляд потрібні зміни на рівні Верховної Ради України, а саме делегувати відповідні повноваження контролю органам місцевого самоврядування та підкріпити це фінансово, тоді можна буде реагувати на нештатні ситуації більш ефективно. Оцінка роботи райавтодору це нефаховість і несвоєчасність.

Буська РО ВО "Свобода" прийняла участь у 10-тисячному марші "Вставай, Україно!" у Львові


  У Львові акція "Вставай, Україно!" розпочалася багатотисячним маршем від пам'ятника Івану Франку до пам'ятника Тарасу Шевченку.  Львів'яни крокували із гаслами: "Вставай Україно – час настав!", "Бандитам – тюрми!", "Геть Януковича!", "Україна – понад усе!" та ін. Далі захід продовжиться вічем на площі перед пам'ятником Шевченку за участі опозиційних лідерів Олега Тягнибока та Арсенія Яценюка.
  "Реакція бандитської влади на акцію протесту "Вставай, Україно!" змушує нас упевнитися у правоті наших дій. Ми вийшли на вулицю, адже усвідомлюємо, що парламентська боротьба потребує підтримки людей. Нам необхідно почути, що кажуть люди, побачити очі рішучо налаштованих громадян та отримати їхню підтримку. Керівники трьох опозиційних парламентських фракцій зареєстрували близько 30 законопроектів. Але які би чудові закони не ухвалювала опозиція у Верховній Раді, поки ми не змінимо систему відносин між владою та опозицією, доки не відбудеться перезавантаження Верховної Ради, – ці закони не матимуть жодного сенсу, адже ця бандитська влада звикла діяти не за законами, а "па панятіям". Тому наша мета – усунути режим Януковича та ліквідувати наслідки його правління, не допустити реваншу кримінальної олігархії і розпочати докорінні зміни в державі", – наголосив під час брифінгу лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

понеділок, 11 березня 2013 р.

3 березня у смт. Олесько Буського району, ГО Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" спільно з Буською районною організацією ВО "Свобода" провели заходи присв'ячені українським героям.
  Виступ Голови Буської районної організації ВО "Свобода", заступника голови Буської районної ради, "свободівця" Богдана Гринишина на заході присвяченому пам'яті вояків УПА. 3 березня 2013 року, Буський район, смт. Олесько.

пʼятниця, 8 березня 2013 р.

Фракція ВО «Свобода» взяла участь у позачерговій сесії Буської районної ради


 7 березня відбулося позачергове скликання XXII сесії Буської районної ради. Серед питань які вносилися в порядок денний було обговорення пропозиції фінансового управління Буської РДА щодо перерозподілу вільного залишку коштів в сумі 640 тис.гривень. За результатом експертизи в районному бюджеті існує недостатність коштів на проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги в сумі 1 млн. гривень,та  на оплату праці 1.5 млн. гривень .
  На сесії Буської районної ради, яка відбулася в січні, було збільшено дохідну частину бюджету району (надуто), в порівнянні з розрахунковими показниками Мінфіну, на суму 2 млн. гривень (фракція «Свобода» не голосувала за таке рішення), це становить загрозу виконання планових показників загального фонду за доходами в сумі  4.5 млн. гривень. Фракція ВО «Свобода» вважає, що суми виділені Кабінетом Міністрів на заробітну плату та енергоносії повинні бути дофінансовані державою в повному обсязі, а не за рахунок так званої оптимізації, а в дійсності скороченні, закритті установ, призупиненні робіт , відправленні працівників бюджетних галузей у неоплачувану відпустку - департаменти Облдержадміністрацій вимагають зменшити загальні видатки. 
  Проаналізувавши фінансовий стан в медицині  ми отримали таку інформацію що загальні видатки зменшились в порівнянні з минулим роком на 12.2 %,  відрядження на 76%, капітальні видатки на 95%, харчування на одного хворого зменшилось вдвічі , було 12 грн., а стало 6 грн. Тут виникає риторичне запитання , «як можна прохарчувати за такі кошти хворого ?» Господарські видатки в медицині нульові. Енергоносії на квітень не забезпечені , медицина живе надією , що буде тепло. На даний момент з 6 ранку до 8 вечора Буська ЦРЛ не опалюється. Якщо брати кадровий штат працівників в галузі медицини , то має бути 200 лікарів, а є 120, має бути 446 медсестер , а є 286. Тому скорочення ліжкомісць неможливе. В загальному недофінансування державою галузі медицини в Буському районі становить близько 2 млн. Всі ці цифри заставляють керівництво медичної галузі Буського району скорочувати відділення. Було отримано листи держдепартаменту Облдержадміністрації із рекомендацією зменшити фінансування медицини на 1 млн. 237 тис. гривень.
  Загальні видатки на освіту також зменшені. На заробітну плату не вистарчає  -600 тис. на енергоносії - 160 тис. Отже, ми не будемо мати фінансових можливостей проводити поточні ремонти шкіл. Знову літом директори шкіл змушені будуть звертатись за допомогою до батьків, щоб зробити мінімальний ремонт класів. Дійшло до того , що в Олеській ЗОШ протікає дах і працівники школи змушені підставляти відра. 
  Управління культури Буської РДА розробила заходи , щоб зекономити на фінансуванні , але ці заходи полягають лише у пропозицій до своїх працівників для виходу у неоплачену відпустку. За ремонт народних домів не приходиться навіть думати. 
Такий стан приведе до катастрофи в бюджетних галузях, і тому фракція «Свобода»  підтримала звернення до Кабінету Міністрів із вимогою дофінансувати дані галузі в повному обсязі. Пропозиція фінансового управління Буської РДА не підтримана сесією.

неділя, 3 березня 2013 р.

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" спільно з Буською районною організацією ВО "Свобода" провели Марш "Слави УПА"

  3 березня у смт. Олесько Буського району, ГО Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" спільно з Буською районною організацією ВО "Свобода" провели заходи присв'ячені українським героям.  
  О 14.00 колона членів ГО Товариства «Пам’ять”, які були одягнені у форму  вояків УПА, та активісти ВО "Свобода" рушили від центру селища в напрямку могили воїнів УПА на місцевому цвинтарі. На заході були присутні до 100 чоловік. Учасники колони скандували гасла: «Слава Україні – Героям Слава», «Слава Нації – смерть ворогам», «Бандера, Шухевич – Герої України», «Україна понад усе». До колони поступово приєднувалися місцеві жителі. На могилі Воїнів УПА був проведений молебень, опісля було вшановано загиблих символічними залпом пострілів у повітря. 
   Перед учасниками заходу виступив заступник голови Буської районної ради «свободівець» Богдан Гринишин, який подякував за присутність та спільну молитву: "Вічна пам'ять тим героям, які боролися за Україну і загинули в засланні та не дочекалися незалежності. Відійшло у вічність покоління людей завдячуючи яким ми маємо українську державу, тому теперішнє покоління повинно продовжити боротьбу яка йде не лише за українські природні ресурси але й за свідомість українця. Важливо, щоб державні діячі  і громадськість розуміли значення таких заходів. Ми маємо заручитися підтримкою всього українського суспільства. Наша земля - наші Герої".  Також виступив представник ГО Товариства "Пам’ять" п. Горбач, він закликав молодь активізовуватися та брати приклад з вояків УПА, які не боялися давати відсіч ворогу. На завершення заходу учасники заспівали Гімн України.