понеділок, 27 квітня 2015 р.

Буська РО ВО «Свобода» взяла участь у відзначенні річниці Холодного Яру в Чигирині

25 квітня у Чигирині на Черкащині відбулися заходи зі вшанування героїв Холодного Яру. У заходах взяли участь кілька тисяч українців, бійці добровольчих батальйонів, Національної Гвардії, ЗСУ, МВС. На вшануванні офіційно представлено «Легіон Свободи» - об’єднання усіх комбатів-свободівців які беруть участь у війні за Україну в різних військових формуваннях.
 Під час заходу бійці об'єднання "Легіон Свободи" - промарширували Чигирином до бастіону Дорошенка, де розпочалися офіційні заходи. Традиційний чин освячення прапорів та зброї цьогоріч здійснив Святійший Патріярх Київський і всієї Руси-України Філарет.
 На стадіоні відбулися виступи провідників націоналістичного руху. Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, звертаючись до учасників вшанувань, наголосив: "Українці приїздять у Холодний Яр, бо саме тут живе дух холодноярців, які разом з українськими козаками, Січовими Стрільцями, бійцями Карпатської січі, повстанцями, бандерівцями - усіма, хто поклав свою голову за незалежну Україну, - були сподвижниками князя Святослава".
 У рамках вшанувань також було відвідано низку значимих місць, зокрема могилу Головного отамана Холодного Яру та братську могилу холодноярців Петра Токовенка, Прохора Деркача, Руденка і Гаврилка "Полтавця", Мотрин монастир, холодноярські печери, хутір Буда і дуб Максима Залізняка.
 Про свої враження розповів учасник заходів, голова фракції ВО "Свобода" у Буській районній раді Богдан Гринишин: "Тільки повернувся з Холодного Яру. Вкрай втомлений. Вкрай задоволений. Якщо коротко: добровольчі батальони показали себе з найкращого боку. Але після презентації "Легіону Свободи" і тут все стало на свої місця - серед партій вирізняється від решти - ВО "Свобода", серед військових, добровольчих формувань - "Легіон Свобода" !! Сила, мужність, відданість, хоробрість, жертовність - це і є "Легіон Свободи"! Це надихнуло впевненістю і оптимізмом щодо переможного українського майбутнього у російсько - українській війні! З такими хлопцями, як наші побратими-добровольці (не тільки зі Свободи) ми просто приречені на ПЕРЕМОГУ над москалями. І ще я точно знаю, що поруч з синьо-жовтим державним прапором, червоно-чорним прапором національно-визвольних змагань на Кремлі буде майоріти і прапор Героїв війни "Легіону Свободи"!" - зазначив свободівець.
 Неперевершені враження справили заходи з вшанування героїв Холодноярської республіки, що діяла на межі 1910-20-хх рр. на Черкащині, а також відвідування патріотичних місць історичного значення:
 - відбулося освячення зброї на Гайдамацькому ставі. За переказами вперше тут освятили зброю перед гайдамацьким повстанням 1768 р.;
 -дуб Залізняка - якому понад тисячу років, найстаріше дерево України і одне з десятьох найстаріших у Європі;
 -могила холодноярського сотника Івана Компанійця на території Мотронинського монастиря. За літописними даними перша згадка про монастир датована 1036 р.;
 -джерело та ставок св.Онуфрія - покровителя подорожніх;
 -могила першого отамана Холодноярської республіки Василя Чучупаки. Повстання він очолив у 25-річному віці. Все почалось з того, що у 1919 р. ігумен Мотронинського монастиря побоюючись пограбувань попросив місцеве населення с.Мельники (Чигирин.р-н) організувати загін самооборони. Його очолили три брати Чучупаки - Олекса, Петро та Василь. На початковому етапі їх налічувалось 22 вояки, з часом холодноярська армія зросла до 10 тис.
 Холодноярці воювали під чорним прапором на якому писало: "Воля або смерть".
Українці приїздять у Холодний Яр, бо саме тут живе дух холодноярців, які разом з українськими козаками, Січовими Стрільцями, бійцями Карпатської січі, повстанцями, бандерівцями - усіма, хто поклав свою голову за незалежну Україну, - були сподвижниками князя Святослава.S.: Історія надихає).. Сьогодні в Холодному Яру, вперше бійці "Легіону Свободи" об'єдналися в один стрій під керівництвом свободівця Олега Куцина - легендарного очільника останнього добровольчого батальйону, який залишився захищати Піски - Окрема добровольча чота «Карпатська Січ». При чому в Чигирин змогли приїхати лише ті бійці, які зараз на ротації, а також на реабілітації після поранень.

 Довідка: 
 З початку війни на Східному фронті взяло участь понад 1000 "свободівців, з них - близько 150 депутатів рад всіх рівнів та чиновників всіх рівнів (4 народних депутати 7-го скликання,  5 голів РДА, 2 заступники голів РДА).
 Легіон Свободи - комбатантське об'єднання усіх свободівців, які в складі Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів беруть участь у російсько-українській війні.  Очолює "Легіон Свободи", до складу якого входять понад 1000 свободівців, командир добровольчого підрозділу "Карпатська Січ" Олег Куцин.
 До "Легіону Свободи" входять 127 депутатів різних рівнів рад, держслужбовці, науковці, партійні керівники; 5 народних депутатів України VII скликання (Руслан Кошулинський, Юрій Сиротюк, Олексій Кайда, Маркіян Лопачак, Андрій Тягнибок), 48 депутатів міських рад, 45 депутатів районних рад, 13 депутатів обласних рад, 4 керівники фракцій, 5 голів РДА, 1 голова ОДА. 
 На війні "Легіон Свободи" втратив 13 бійців. Це Олексій Коновалов (13 БТРО), Володимир Зюзь ("Айдар"), Віктор Голий (42 БТРО), Антон Цедік ("Донбас"), Віталій Коломієць ("Донбас"), Микола Томак (34 БТРО), Віктор Лавренчук (І ОТБ), Віктор Цимбал ("Січ"), Ігор Каплуненко (НГУ), Володимир Степанок (57 ОМБ), Анатолій Чупилка (95 ОАМБ), Олександр Чирцов ("Карпатська Січ"), Дмитро Коряк ("Азов").
13 свободівців загинули.
69 свободівців є пораненими.
15 свободівців отримало державні нагороди.
69 бійців "Легіону Свободи" дістали поранення різного ступеню тяжкости.
48 бійців нагороджено найвищою партійною нагородою - золотим значком. Із них десятеро - посмертно.
15 бійців "Легіону Свободи" нагороджено державними нагородами. Антона Цедіка із батальйону "Донбас" - посмертно.
 «Легіон Свободи» – комбатантське об’єднання усіх свободівців, які в складі формувань ЗСУ, На-цгвардії, МВС та інших добровольчих підрозділів беруть участь у війні з Росією.
  До «Легіону Свободи» входить понад 1000 свободів-ців.
  Із них близько 150 – депутати різних рівнів рад, дер-жслужбовці та науковці, партійні керівники.

Немає коментарів:

Дописати коментар